Projekt składający się ze spotkań z redaktorami/przedstawicielami pięciu wybranych krakowskich wydawnictw pokazał potencjał literacki Krakowa związany ze środowiskiem intelektualnym Miasta. Pierwsze dwa spotkania, zgodnie z założeniami projektu dotyczyły oferty dwóch największych i sławnych krakowskich wydawnictw, tzn. Wydawnictwa Literackiego i Znaku, które są znane czytelnikom, jednakże po 1989 r. uległy one przeobrażeniom/zmianom, których charakter nie był powszechnie zauważony. Czytelnicy/uczestnicy spotkań byli zainteresowani ofertą kulturalna największych polskich wydawnictw związaną z organizowanymi przez nie imprezami i festiwalami literackimi.
Najciekawszą częścią projektu w opinii uczestników były spotkania i rozmowy z redaktorami małych, autorskich wydawnictw powstałych po 1989 r., których niezwykle aktualna i oryginalna oferta, nie jest znana szerokiej publiczności, a również biblioteki publiczne rzadko do niej docierają. Wydawnictwa Karakter i Ha!art przedstawiły zgromadzonym uczestnikom swoją ofertę wynikającą z zainteresowań i pasji zespołu redakcyjnego: publicystyki, eseistyki, polityki oraz mało znanych literatur krajów afrykańskich i azjatyckich. Wyjątkowe było spotkanie z Wydawnictwem a5, które zaprezentowało najwybitniejszych polskich i zagranicznych poetów ze specjalnym pokazem multimedialnym poświęconym twórczości zmarłego niedawno Stanisława Barańczaka.
Podczas wszystkich spotkań prezentowane były strony internetowe krakowskich wydawnictw, instytucji kultury i wydarzeń literackich, m.in. m.in. Ninateka.pl, Miastoliteratury.pl, Culture.pl. Spotkaniom towarzyszyła również wystawy plakatów bestsellerów krakowskich wydawnictw i wydarzeń kulturalnych ostatnich lat.
Projekt realizowany przez Bibliotekę Klubu Kuźnia od września do grudnia 2015 r.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.