Programowi Dyskusyjnych Klubów Książki przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być specjalistą, by czerpać przyjemność z tych rozmów. DKK tworzą czytelnicy i czytelniczki w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek z szeroko rozumianej literatury pięknej. Propozycje z dostępnej listy tytułów, które grupa chciałaby czytać i omawiać, moderator zgłasza koordynatorowi. Klubowicze i Klubowiczki spotykają się raz w miesiącu, żeby rozmawiać o przeczytanej książce - o wrażeniach, o istotnych i ważkich tematach, łącząc poruszane wątki z innymi dziedzinami sztuki i wiedzy oraz o tym, dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić ją innym.
Spotkania są też okazją do zaprezentowania nowych książkowych nabytków biblioteki (zarówno książek, jak i audiobooków) oraz każdorazowo stwarza możliwość ich wypożyczenia lub zamówienia przez uczestników i uczestniczki klubu.
Dyskusyjne Kluby Książki działają w sieci klubów koordynowanych i wspieranych przez Instytut Książki i Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie.
Prowadzenie: Beata Oczoś - bibliotekarka, instruktorka, pasjonatka literatury obyczajowej i podróżniczej. Od wielu lat mieszkająca w Nowej Hucie a „od zawsze” związana z Ośrodkiem Kultury Norwida. Koordynatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece. Miłośniczka długich spacerów i dobrej kawy.
Zapisy: tel: +48 12 644 27 65, e-mail: b.oczos@okn.edu.pl lub osobiście w godzinach otwarcia biblioteki
Cena: bezpłatne
Materiały do zajęć w cenie: tak
Termin: w ostatni czwartek miesiąca o godz. 17:00
Data rozpoczęcia zajęć: 26 wrzesień 2024 r.
Miejsce: Biblioteka Górali
Liczba dostępnych miejsc w grupie: 10
Czas trwania zajęć: 60-90 minut
Informacje na temat dostępności:
Biblioteka/Pracownia Biblioteczna: znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Na trasie do pomieszczenia są dwa biegi schodów (pierwszy bieg w górę o czterech stopniach, duży spocznik po czym bieg w dół o czterech stopniach). Drzwi do pomieszczenia są zbyt wąskie do przejazdu wózkiem, brak stopni niewielki próg.
Aby uniknąć trasy ze schodami, do Pracowni bibliotecznej można dostać się przez pomieszczenie Wypożyczalni naukowej, która znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i niski próg. W przypadku gdy pomieszczenie Wypożyczalni naukowej jest zamknięte, poproś osobę znajdującą się na portierni o otwarcie drzwi i umożliwienie Ci skorzystania z tej trasy.