Zespół w Dziale Organizacyjnym
Beata Waśko – kierowniczka Działu Organizacyjnego, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (studia pedagogiczne oraz studia podyplomowe z zarządzania biznesem). Zawodowo pasjonuje się wyszukiwaniem usterek i prowadzeniem remontów, lubi także robić zakupy i mieć kontakt z klientami; prezentacja i wynajem powierzchni sprawia jej autentyczną radość. Krakowianka z urodzenia i zamieszkania, w Nowej Hucie ma swoje ulubione miejsce – kino Sfinks. Pasjonatka tanga argentyńskiego. Bez muzyki i książek nie mogłaby żyć. Kocha wszystkie zwierzęta, szczególnym uczuciem darząc kicię Fasolkę i sunię Fridę.
Agnieszka Szostak – menadżerka kultury, badaczka, doktorka w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego). W latach 2004-2022 pracowała w Muzeum Krakowa, gdzie zajmowała się pozyskiwaniem funduszy, promocją oraz wsparciem zarządzania, w tym kontrolą zarządczą.
W latach 2008-2015 kierowała Sekcją Strategii i Rozwoju i koordynowała tworzenie i wdrażanie kolejnych strategii rozwoju Muzeum. W Ośrodku Kultury Norwida pracuje od 2022 roku na stanowisku głównej specjalistki ds. zarządzania i rozwoju. Jest wiceprezeską Stowarzyszenia Instytutu Badań Organizacji Kultury – IBOK oraz wykładowczynią akademicką w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Justyna Dutka – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawniczka z zamiłowaniem do literatury faktu i czeskich prozaików. Mimo że w trakcie studiów zgłębiała tematykę praw autorskich, zawsze marzyła, żeby stanąć po „przeciwnej” stronie i samemu tworzyć. W Ośrodku zajmuje się zamówieniami publicznymi, ochroną danych osobowych, koordynacją działań w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wspiera współpracowników w tworzeniu umów, regulaminów i dokumentów wewnętrznych. Członkini zespołu zadaniowego do spraw dostępności. Pracę w Ośrodku rozpoczęła w dziale promocji, gdzie zajmowała się prowadzeniem social mediów, obsługą strony internetowej, tworzeniem treści promocyjnych: artykułów, informacji prasowych, fotorelacji, grafik czy filmów. Wrażliwa na problemy społeczne, nierówności, dyskryminację dba, żeby pokój numer 2 był bezpieczną przystanią dla wszystkich, którzy tego potrzebują.
Magdalena Kotula – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Zarządzanie dostępnością – specjalista ds. dostępności). Z wykształcenia i zamiłowania filmoznawczyni. Życiowo i zawodowo zakotwiczona w Nowej Hucie. W Ośrodku Kultury Norwida zajmuje się dostępnością oraz animacją kultury. Posiada doświadczenie w realizacji projektów. Współpracowała z organizacjami pozarządowymi realizując w nich działania społeczno-kulturalne dla różnych grup odbiorczych. Wrażliwa na kwestie społeczne i równościowe. Tworzy szczęśliwy związek z dwoma kotami Gałganem i Matyldą.
Wiktoria Federowicz – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalistka ds. IT oraz dostępności cyfrowej i WCAG 2.1. w Ośrodku Kultury Norwida. W środowisku cyfrowym czuje się jak ryba w wodzie. Prócz Jazzu oraz muzyki Bacha i Rachmaninowa, kocha software i hardware. Uważa, że zamiast IQ ma IP, a w jej żyłach płynie szerokopasmowy internet. W Ośrodku dba o sprawne działanie systemów informatycznych i sprzętu komputerowego. Jest administratorką serwera www – konfiguruje go, a także zapewnia bezpieczeństwo oraz jego wydajność. Posiada wieloletnie doświadczenie webmasterskie, webdesignerskie i webdeveloperskie (programistyczne). Pracuje w językach HTML, CSS, PHP, ActionScript oraz na rozwiązaniach opartych na Frameworkach, CMF-ach i CMS-ach zgodnie z wymaganiami przedstawionymi przez architekta systemu. Ponadto tworzy i remiksuje multimedia audio i wideo. Nagrywa, montuje i edytuje podcasty, prezentacje, pokazy etc. Biegle porusza się środowisku DAW (Ableton, Audacity etc.) i bez żadnego wysiłku w edytorach wideo (Corel VideoStudio, DaVinci Resolve, WMM etc.). Pracuje także na programach graficznych CorelDRAW, Adobe Photoshop etc. oraz w edytorach nutowych MuseScore, Sibelius i Finale. Prowadzi i administruje socialmedia: YouTube, Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter etc. Tworzy blogi, vlogi, newslettery, RSS.
W Kuźni przez wiele lat prowadziła dla osób dorosłych szkolenia komputerowe (Windows) oraz z obsługi urządzeń mobilnych (smartfony, tablety na IOS i Android) na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Była także animatorką kultury, organizatorką koncertów i wydarzeń muzycznych oraz konkursów dla dzieci i młodzieży.
Z wykształcenia i zamiłowania harfistka, z zawodu także nauczycielka gry na fortepianie z wieloletnim doświadczeniem. Najchętniej czas wolny spędza na długich spacerach ze swoją ukochaną suczką Nutką.
Robert Otto - pracownik Działu Organizacji
Barbara Salamończyk – nowohucianka od urodzenia. Kreatywna i pełna radości osoba, która swoim uśmiecham potrafi rozweselić każdego. W Ośrodku dba o schludność i ład przestrzeni. Otacza opieką roślinność licznie zamieszkującą parapety biur, sal warsztatowych i korytarzy. Prowokatorka dobrej atmosfery wśród współpracowniczek i współpracowników. Miłośniczka zwierząt – w domu czekają na nią koty Lila, Zuzu i pies Majki. Zapalona sportowczyni – spacerując po Nowej Hucie możecie ją spotkać pędzącą na rowerze w kierunku osiedla Górali. Amatorka wszelkich podróży, która swoją stopą stanęła już na czterech kontynentach!
Edward Gierek – krakus z Podgórza. Od prawie 40 lat zawodowo związany z Nową Hutą. Pracował jako ślusarz i spawacz w Kombinacie Metalurgicznym Huty imienia Lenina (późniejszej Hucie imienia Tadeusza Sendzimira). W Ośrodku odpowiedzialny jest za drobne prace remontowe i naprawy. Uosobienie określenia „złota rączka”. Jego królestwem jest warsztat, do którego wstęp mają tylko wybrani. Odwiedzających Ośrodek wita ze stanowiska portierni, służąc pomocą. Gdy urlopu nie spędza w Kolumbii – którą regularnie odwiedza – wypoczywa na działce.
Elżbieta Trojanowska – nowohucianka, choć gdy się urodziła w Branicach, te nie były jeszcze częścią Krakowa. Od ponad 30 lat odpowiedzialna jest za porządek w siedzibie głównej Ośrodka, utrzymując go na najwyższym poziomie. Wcześniej pracowała w Kombinacie Metalurgicznym Huty imienia Lenina – jako maszynistka, osiągnęła mistrzostwo w szybkim pisaniu na maszynie. Wolny czas poświęca na zabawę z kocim seniorem – trzynastoletnim Benkiem oraz rozpieszczanie trójki wnucząt. W domu uchodzi za mistrzynię zapiekanki i zupy jarzynowej.