Studium Dziedzictwa Nowej Huty to dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych. Dedykowany osobom, które pragną rozwijać i pogłębiać już zdobytą wiedzę na temat fenomenu nowohuckiej przestrzeni, ale również do tych, którzy są początkującymi pasjonatami i pasjonatkami dziedzictwa kulturowymi dzielnicy. Zajęcia terenowe na Łąkach Nowohuckich, zieleń parków i ogrodów nowohuckich, architektura i urbanistyka Nowej Huty, technologie budowy, sport i film w Nowej Hucie, pamięć i historia mówiona, zabytki Nowej Huty w ujęciu oferty turystycznej, wyjazd studyjny po założeniach dworskich i pałacowych – to tylko część różnorodnej oferty zajęć proponowanych w ramach Studium. Znajdziemy w niej przede wszystkim aktualną wiedzę o nowohuckiej historii, sztuce, literaturze i architekturze w kontekście dziedzictwa przemysłowego, kulturowego i przyrodniczego najmłodszej dzielnicy Krakowa.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w wybrane soboty, w formie wykładowej i ćwiczeniowej, nierzadko są to zajęcia terenowe.
Prowadzenie: Jarosław Klaś, Katarzyna Kobylarczyk, Elżbieta Urbańska-Kłapa, Jacek Górski, Paweł Jagło, Krzysztof Ridan, Piotr Kapusta, Alicja Zioło, Bernadeta Stano
Zapisy: 1-30 września 2024. 12 644 27 65 w. 20 i 21 u.tlomak@okn.edu.pl
Cena:
1 os. / semestr (zapisy do 30 IX) 250 zł
1 os. / semestr (zapisy od 1 X) 300 zł
1 os. / zajęcia (wolni słuchacze) 30 zł
Materiały do zajęć w cenie: tak
Dla młodzieży i dorosłych
Termin spotkania organizacyjnego: 12 września, godz. 18.00
Terminy: od 19 października 2024; kolejne terminy zostaną podane w trakcie spotkania organizacyjnego
Miejsce: Ośrodek Kultury Norwida
Rodzaj zajęć: grupowe
Liczba dostępnych miejsc w grupie: 20
Czas trwania zajęć: 180 minut