Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
7 sekretów małych myśli
Wystawa stworzona we współpracy z uczniami i uczennicami klasy 2a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Wincentego Pallottiego w Krakowie.
Autorzy i autorki:
Magdalena Blach, Wiktoria Błach, Kornelia Broś, Elżbieta Chlipała, Natan Domagała, Mikołaj Dudziński, Pola Fiszer, Julia Grzesiak, Leonardo Hoxa, Hana Jakubczyk, Antonina Janecka, Amelia Janusz, Mikołaj Komenda, Lena Kowalska, Hanna Lis, Alina Maciaszek, Tymon Majchrzyk, Nikodem Pyzowski, Alicja Rozkrut, Artem Sasym, Tadeusz Trando, Adam Zagrajek, Jakub Zbroja.
Wsparcie pedagogiczne: Anna Szczęch
Opiekunki rezydencji i kuratorki wystawy: Paulina Maciaszek i Agnieszka Pięta-Jadczak
Opis:
O czym myślą dzieci podczas malowania? Czy odwaga robienia rzeczy pierwszy raz wpływa na to czy myślą o sobie dobrze? Co dzieci myślą o własnej sztuce? Co inspiruje je do działania?
Podczas realizowanej w ostatnich miesiącach Małej Rezydencji Artystycznej zadaliśmy dzieciom wiele pytań o proces twórczy. Przyglądaliśmy się jak tworzą, jakie podejmują decyzję, czym się kierują podczas działań artystycznych.
Wspólnie z dziećmi przeszliśmy drogę pełną zabawy malarskiej i pracy kreatywnej. A podczas procesu zapisaliśmy co ich zdaniem ma wpływ dziecięce na myśli, zdrowie psychiczne i ich podejście do świata sztuki.
Instalacje artystyczne, które zobaczycie przeniosą Was do dziecięcego świata wyobraźni i sztuki odkrywanej zmysłami. Będzie można dotknąć, zobaczyć, poruszyć, przesunąć a przede wszystkim poczuć jak wygląda dziecięcy świat myśli i wrażeń.
Zapraszamy!
Wernisaż wystawy odbędzie się 29 listopada 2024 o godz. 18:00.
Wystawę można oglądać do 20 grudnia 2024.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny
Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE DOSTĘPNE.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Kraków.
Projekt realizowany w ramach programu Kultura Dostępna 2024.
KONTAKT:
ARTzona
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
JAK DO NAS TRAFIĆ:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przed wejściem głównym do budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, niewysoki próg.
W JAKIEJ SALI ODBĘDZIE SIĘ WYDARZENIE:
Hol znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Hol daje możliwość swobodnego przejazdu i manewrowania wózkiem, brak stopni i progów.
Galeria znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Drzwi do galerii mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu.
KILKA SŁÓW O SENSORYCZNOŚCI:
Galeria jest pomieszczeniem niewielkim i przy większej ilości osób zwiedzających wystawę może być głośno i ciasno. W pomieszczeniu jest pogłos. Ze względu na porę odświetlenie w pomieszczeniach będzie sztuczne. Dla uczestników i uczestniczek wrażliwych na hałas mamy do dyspozycji słuchawki wyciszające.