fbpx

_

Aktualności w Norwidzie

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji.

„Norwid – dostępny!” Ankieta końcowa

Zapraszamy Cię do zaangażowania się w podsumowanie przedsięwzięcia „Norwid-dostępny! i wypełnienia krótkiej ankiety. Nie ma w niej ani złych ani dobrych odpowiedzi, dlatego prosimy Cię o szczerość w jej wypełnianiu.
Dwie postaci męskie w kółkach u dołu grafiki. Mężczyzna po lewej grający na instrumencie dętym, drugi po prawej ubrany w materiałową koszulę z instrumentem szarpanym. W tle czerwone abstrakcyjne tło z ornamentyką. Muzyka dookoła świata. Więcej informacji we wpisie.

Muzyka dookoła świata (czerwiec 2023)

Zapraszamy 10 czerwca 2023 o godz. 17:00 na kolejny koncert z cyklu Muzyka dookoła świata. W tym miesiącu wystąpią Jahiar Irani oraz Leszek Hefi Wiśniowski.
Liście oraz kwiaty na pomarszczonym papierze. Naturalnie floropapyrum. Więcej informacji we wpisie.

Naturalnie! Floropapyrum

W trakcie warsztatu przyjrzymy się roślinom. Nie tylko ich roli i znaczeniu w przyrodzie, lecz również ich zastosowaniu w naszym codziennym życiu. Zapraszamy 12 czerwca 2023 o godz. 17:00. Więcej informacji we wpisie.
Fotografia przedstawiająca mężczyznę w czapce z daszkiem siedzącego przy oknie autobusu lub tramwaju. Za oknem blok z oknem. Urban lonlines. wystawa dyplomowa szkoły kreatywnej fotografii. Szczegóły we wpisie.

Urban Loneliness

Wystawa fotograficzna „Urban Loneliness” to projekt artystyczny, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem samotności starszych ludzi i ukazanie go w formie sztuki.  Zapraszamy 13 czerwca 2023 o godz. 19:00 na wernisaż wystawy. Szczegółowe informacje w rozwinięciu.
Plakat do filmu Kriejszyn storiz. Mężczyzna w okkularach trzymający dłoń zakrywając usta.

DKF „Kropka”: „Creation stories”

„Creation Stories” opowiada prawdziwą historię powstania Creation Records i jej niesławnego założyciela Alan McGee, mężczyzny odpowiedzialnego za „Brit Pop”. Zapraszamy na seans oraz dyskusję 15 czerwca 2023 o godz. 18:30. Więcej informacji we wpisie.
Malowana łąka z zieloną trawą i krzakami, bladoniebieskim niebem i białymi chmurami. Na trawie kocyk w fioletowe i niebieskie kółka połączone pomarańczowymi liniami. Święto kuźni piknik rodzinny. Więcej informacji w rozwinięciu.

Święto Kuźni – piknik rodzinny

Zapraszamy 17 czerwca 2023 o godz. 15:30 na podsumowanie sezonu połączone z pokazem grup tanecznych z Klubu Kuźnia oraz warsztatami, animacjami i innymi atrakcjami dla uczestników i uczestniczek wydarzenia. Szczegóły w rozwinięciu.
Plakat do filmu King mój przyjaciel Lew. Dziewczynka o długich włosach patrzy przez szybę niebieskiego pociągu. Obok niej głowa młodego lwa.

DKF „Kropka” dla dzieci: „King. Mój przyjaciel lew”

Zapraszamy 18 czerwca 2023 o godz. 13:00 na opowieść o nastoletniej Inés i jej bracie Aleksie, którzy znajdują w domu małe lwiątko. Jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Szczegółowe informacje w rozwinięciu.
Dwie postaci kobiece ubrane w ludowe stroje z kolorowymi wiankami z kwiatów na głowie. Zamiast sukni - morskie fale. Zamiast twarzy - płomienie. Z tyłu liście paproci. W tle księżyc gwiazdy i ciemne niebo. Strawa pod kopcem wandy 2023. Szczegółowe informacje we wpisie.

Strawa pod Kopcem Wandy – przywitanie lata 2023

18 czerwca 2023 o godz. 18:00, 3 dni przed najkrótszą nocą w roku, powracamy ze „Strawą Pod Kopcem Wandy”. Przypomnijmy, że jest to wydarzenie plenerowe inspirowane Nocą Kupały – słowiańskim świętem związanym z letnim przesileniem Słońca. Program wydarzenia znajdziecie we wpisie.
Czarna litera n z kropką na żółtym tle.

Łąki Nowohuckie. Przestrzenie edukacji: Zmysły. Spacer interpretacyjny

Podczas spaceru 19 czerwca 2023 o godz. 10:00 z Magdaleną Kuś będziemy poszukiwać, interpretować i zapamiętywać naszymi zmysłami otaczającą nas przestrzeń Łąk. Zastanowimy się, co nam dają, jak je odbieramy i dlaczego są dla nas ważne.
Fotografia kwiatów z żółtym środkiem i białymi płatkami. Zielony warsztat dzikie rośliny jadalne.

Zielony warsztat. Dzikie rośliny jadalne

Jakie właściwości ma bluszczyk kurdybanek? Gdzie rośnie szczawik zajęczy? Z czym dobrze smakują stokrotki? Podczas warsztatu 19 czerwca 2023 o godz. 17:00 wybierzemy się na wyprawę, w poszukiwaniu dzikich roślin jadalnych.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Program na czerwiec 2023

Biały napis czerwiec 2023, poniżej logo ośrodka kultury norwida na zielonym tle.

_

Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.