Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Dotknąć Krakowa
“Dotknąć Krakowa” to inkluzywna wystawa, na której zaprezentowane zostaną tekstylne tyflografiki poświęcone tematyce krakowskiej metaloplastyki. Ekspozycja koncentruje się wokół przykładów z Nowej Huty – przedstawionych za pomocą haftów maszynowych oraz haptycznych grafik wykonanych z folii flock. Na wystawę zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przyjrzeć rzemieślniczym detalom architektonicznym w tkance miejskiej, czasem niedostrzeganym na co dzień, także osoby niewidzące i słabowidzące.
Jakub Święcicki – projektant tekstyliów użytkowych i haftów komputerowych. Absolwent wzornictwa o specjalności projektowanie produktu (2018) oraz sztuk plastycznych w kierunku projektowania form użytkowych (2020) na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, doktorant Szkoły Doktorskiej krakowskiej ASP. Od 2023 roku członek stowarzyszenia Nów Nowe Rzemiosło. Od wielu lat zawodowo związany z Instytutem Dizajnu w Kielcach, gdzie prowadzi Pracownię tkaniny. Zajmuje się działalnością warsztatową, edukacyjną oraz organizowaniem wystaw. Tworzy prace na pograniczu sztuki włókna, rzemiosła i dizajnu.
Tekst towarzyszący wystawie: Emilia Wróblewska
Produkcja wystawy: Instytut Dizajnu w Kielcach
Wystawę można oglądać do 6 stycznia 2025 r.
Wernisaz wystawy odbędzie się 4 grudnia 2024r.
Wstęp wolny.
Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków pochodzących ze „Stypendium Twórczego Miasta Krakowa”.
KONTAKT:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, 20
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI:
Ośrodek Kultury Norwida os. Górali 5.
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego. Przy budynku nie ma parkingu dedykowanego odwiedzającym Ośrodek.
Pomieszczenia, w których odbywać się będą spotkania pozbawione są barier architektonicznych. Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, wysokich progów.
Sektor Sztuki / hol: znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Hol daje możliwość swobodnego przejazdu i manewrowania wózkiem, brak stopni i progów.
Audiodeskrypcja i możliwość dotykania prac.