fbpx

_

Aktualności w Norwidzie

Trzy fotografie mieszczące się w kwadracie. Po lewej stronie małe zielone rośliny w ziemi. Po prawej stronie liście wierzby nad fotografią dłoni wskazujących na rysunkową mapę. Na fotografiach przebijające się malowane zielone kształty przypominające krzaczki albo chmurki. Zielone mistrzejowice. Więcej informacji we wpisie.

Zazieleni się, zakwieci!

16 marca 2023
Wraz z odradzającą się powoli wiosną Ośrodek Kultury Norwida rozpoczął cykl „Zielone Mistrzejowice”. W ramach niego – przy współudziale mieszkańców i mieszkanek Mistrzejowic – organizowane są wydarzenia promujące ekologię i miejskie ogrodnictwo, także wśród najmłodszych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami we wpisie.
Kontury chmur narysowane zawijanymi przerywanymi liniami na białym tle. Jedna chmura ciemnoniebieska. Białe tło. Haft ze snów. wernisaż wystawy haftowanych obrazów. Więcej informacji w rozwinięciu.

Haft ze snów

27 lutego 2023
Zapraszamy 22 marca 2023 r. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy realizowanej w ramach programu wydarzenia "Heroina. Bohaterka 2023. Festiwal Kobiet". Szczegółowe informacje znajdują się we wpisie.
Różowy kontur koszyczka wielkanocnego z pokarmami i zajączkiem. Przed nimi kolorowa pisanka i bazie kotki. Pomarańczowe tło. Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną. Informacje we wpisie.

Konkurs plastyczny na Wielkanocną kartkę świąteczną

27 lutego 2023
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do 14 roku życia, a także grupy z przedszkoli, szkół, klubów, domów kultury. Prace można składać na portierni w Klubie Kuźnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:30 lub przesłać pocztą do 27 marca 2023 r. Szczegółowe informacje w rozwinięciu.
Księżyc złożony z ciemnozielonych liści na niebieskich większych liściach. W tle ciemnoniebieskie niebo z gwiadami. Ogrodnictwo zgodne z fazami księżyca. Więcej informacji we wpisie.

Astrohuta. Ogrodnictwo zgodne z fazami Księżyca. Spotkanie miłośników roślin i ogrodnictwa

27 lutego 2023
Od zarania dziejów Księżyc fascynował człowieka i od zarania dziejów, przypisywano mu najrozmaitsze moce. Zapraszamy na spotkanie 23 marca 2023 r. o godz. 18:00. Więcej informacji we wpisie.
Wisząca praca złożona z drewnianych trójkątów i niebieskich ozdóbek. Pająki astralne. Więcej informacji w rozwinięciu.

Pająki astralne

27 lutego 2023
Podczas spotkania Kasia Dorota opowie to, co wie o polskich pająkach i skandynawskich himmeli. Każdy uczestnik spotkania zrobi swojego pająka krystalicznego oraz wykona krótkie ćwiczenie, by odnaleźć swój domowy święty kąt, w którym zwiśnie jego pająk. Zapraszamy 24 marca 2023 r. o godz. 17:00. Szczegóły w rozwinięciu.
Zbliżenie na zieloną gałązkę wierzbową.

Zielone Mistrzejowice: Wierzbowe wyplatańce

27 lutego 2023
Wiosenny praktyczny warsztat przyrodniczy z wyplatania konstrukcji wierzbowych. Nauczymy się, jak tworzyć własnoręcznie wyjątkowe wierzbowe formy, dowiemy się jak, kiedy i gdzie je sadzić, aby ożyły, poznamy tajemnice tej wyjątkowej rośliny. Zapraszamy 25 marca 2023 r. o godz. 9:00. Więcej informacji w rozwinięciu.
Palce dzieci i dorosłych wskazujące na rysunek z zielonymi krzakami. W tle jadący czarny samochód. O życie! Zielone mistrzejowice. Więcej informacji w rozwinięciu.

O! Życie. Zielone Mistrzejowice

27 lutego 2023
Cykl wydarzeń organizowanych wraz z mieszkańcami Mistrzejowic, uwrażliwiający na piękno i bogactwo przyrodnicze tej dzielnicy. "O! Życie". Premiera wiosennej przyrodniczej gry terenowej.  Zapraszamy wszystkich 25 marca 2023 r. o godz. 9:00 do wspólnej przygody.
W prawym dolnym rogu posąg kobiety bez rąk o długich włosach. Na jej głowie narysowana złota korona. W tle konstelacja gwiazd, mały księżyc i słońce. W lewym dolnym rogu żółty kwiat na kole. Moc sojuszniczek. Heroina, bohaterka 2023. Więcej informacji we wpisie.

Moc sojuszniczek. Jak wspierać emancypacyjną zmianę w sobie i swoim otoczeniu. Heroina. Bohaterka 2023. Festiwal Kobiet

27 lutego 2023
Zapraszamy 25 marca 2023 r. o godz. 10:00 na warsztat dla pracowniczek i pracowników sektora kultury, osób pracujących w organizacjach pozarządowych, liderów, liderek swoich społeczności, lokalnych aktywistów/aktywistek, studentów i studentek kierunków kształcących kadry kultury.
Szare małe zdjęcie przedstawiające nowohucką ulicę. Dookoła szare tło z białymi blokami. Nowoczesna nowa huta. Spacer architektoniczny. Więcej szczegółów w rozwinięciu.

Nowoczesna Nowa Huta. Spacer architektoniczny

27 lutego 2023
Nowa Huta to zbiór fascynujących opowieści o rozwoju powojennej Polski i powojennego Krakowa. Zapraszamy do wzięcia udziału w spacerze 25 marca 2023 r. o godz. 11:00. Szczegółowe informacje znajdują się we wpisie.
Mała maskotka zielono-żółtej papugi z czarnym dziobem i dużymi oczami. Siedzi na książce. W tle korytarz z jasnym parkietem. Lingwistyczna papuga. Więcej informacji we wpisie.

Włącz się! Rozmowy o nowej kulturze. Lingwistyczna Papuga – spotkanie z Moniką Szydłowiecką

26 lutego 2023
Włącz się! Rozmowy o nowej kulturze – to cykl spotkań z ludźmi ze świata literatury, sztuki, edukacji, nowych mediów i gier. Zapraszamy na spotkanie z Moniką Szydłowiecką 27 marca 2023 r. o godz. 10:30. Szczegółowe informacje we wpisie.
Abstrakcyjne przedstawienie twarzy. Po lewej stronie twarz brązowa, po prawej niebieska. Nieregularne kształty w zielonkawych kolorach na białym tle. Naturalnie! Pluski i chlupoty. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami we wpisie.

Naturalnie! Pluski i chlupoty

26 lutego 2023
Zanurzymy się w opowieściach o wodzie i namalujemy swoje wodniste, akwarelowe, wiosenne krajobrazy, wykorzystując technikę plastyczną mokre w mokrym. Zapraszamy 27 marca 2023 r. o godz. 16:00. Więcej informacji we wpisie.
Otwarta żółta książka z wylewającymi się z niej jasnoniebieskimi plamami. Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych (marzec 2023)

26 lutego 2023
W tym miesiącu spotkamy się, aby porozmawiać o książce Salvatore Scibona „Każdy”, finalisty National Book Award, elektryzującej opowieści o każdym z nas – o marzeniach, emocjach i skrywanych pragnieniach. Zapraszamy 30 marca 2023 r. o godz. 17:00!
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Program na marzec 2023

Biały napis marzec 2023 na zielonym tle. U dołu biały sygnet logotypu Ośrodka Kultury Norwida. Program wydarzeń na marzec 2023 r. Więcej informacji we wpisie.

_

Програма на березень 2023 

Biały napis marzec 2023 w języku ukraińskim na zielonym tle. U dołu biały sygnet logotypu Ośrodka Kultury Norwida. Program wydarzeń na marzec 2023 r. w języku ukraińskim. Więcej informacji we wpisie.

_

HEROINA. BOHATERKA – Festiwal Kobiet 2023

Fioletowy posąg kobiety z naklejoną na głowie koroną. W lewym górnym rogu kwiat w białym kole. Fioletowe tło z gwiazdami. Festiwal Kobiet Heroina Bohaterka. Więcej informacji we wpisie.

_

Przewodnik po neonach Nowej Huty

Ekspozycja z książek "Przewodnik po neonach Nowej Huty". Okładka w kolorze ciemnofioletowym, a krój czcionki inspirowany neonami nowohuckimi

_

Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.