Zajrzyj do Huty 2022. Północne „przedmieścia” Nowej Huty – spacer architektoniczny 17 WrzesieńWrz 2022 16:00os. Górali 5, Kraków

17 września 2022 r., godz. 16:00.
Start: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularz (do 15.09) na stronie: [KLIKNIJ TUTAJ]

Podczas spaceru zaprezentowana zostanie architektura północnych „przedmieść” Nowej Huty. Uczestnicy zobaczą więc kameralne osiedla budowane w latach 1949-1956: Krakowiaków, Górali, Zielone i Sportowe.

Michał Wiśniewski – dr inż., historyk architektury, absolwent historii sztuki (Uniwersytet Jagielloński) i architektury (Politechnika Krakowska). Autor pracy doktorskiej na temat tzw. szkoły krakowskiej oraz związków architektury i polityki w okresie międzywojennym. Stypendysta Fulbrighta (Graduate School of Architecture Planning and Preservation, Columbia University). Pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (katedra Historii Gospodarczej i Społecznej) i Międzynarodowego Centrum Kultury (Ośrodek Edukacji – Akademia Dziedzictwa). Członek zarządu Fundacji Instytut Architektury. Kurator i współkurator wystaw o architekturze. Autor licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich poświęconych architekturze Krakowa i Polski w XIX i XX w., m.in. monografii krakowskich architektów Ludwika Wojtyczki i Adolfa Szyszko-Bohusza.

Wydarzenie w ramach „Zajrzyj do Huty 2022”. Dofinansowano ze środków Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Partnerzy: Dzielnica XVIII Nowa Huta, Muzuem Nowej Huty.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida