fbpx

Zajrzyj do Huty 2022. Józef Szajna – Świadectwo w sztuce. Indywidualne zwiedzanie wystawy z kuratorem

Zajrzyj do Huty 2022. Józef Szajna – Świadectwo w sztuce. Indywidualne zwiedzanie wystawy z kuratorem 17 WrzesieńWrz 2022 11:00 - 16:00Os. Górali 5

17 września 2022 r., godz. 11:00-16:00.
Galeria Huta Sztuki, os. Górali 5.

Wstęp: bilet normalny – 8 zł; bilet ulgowy – 5 zł.

W ramach Zajrzyj do Huty Galeria Huta Sztuki zaprasza na zwiedzanie wraz z kuratorem wystawy Świadectwo w sztuce – Józef Szajna. Wystawa jest poświęcona artyście związanym z Nową Hutą w jego 100. rocznicę urodzin

Wystawa Świadectwo w sztuce – Józef Szajna eksponowana w Galerii Huta Sztuki to przedstawianie dorobku artysty w trzech częściach. W pierwszej koncentrujemy się na pracach plastycznych i instalacjach przestrzennych. W drugiej nasza uwagę skupiają projekty scenografii i fotograficzne zapisy spektakli. Część trzecia jest częścią medialną, w której można obejrzeć archiwalne nagranie ostatniego spotkania Józefa Szajny z publicznością, które miało miejsce w Ośrodku Kultury Norwida w 2007 roku.

Szajna sam określał, że okres, który spędził w Nowej Hucie, jest jednym z synonimów jego młodości, czasem eksperymentów twórczych. Artystyczny prowokator, wprowadzający do swojej sztuki elementy wręcz surrealistyczne, rozpoczynający od studiów graficznych na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, tylnymi drzwiami „wszedł” do teatru, tworząc zaskakujące dla widza rozwiązania. Jego innowacje teatralne spotykały się z uznaniem odbiorców wielu polskich miast: Opola, Krakowa, Katowic, Warszawy czy Wrocławia, ale także jego nazwisko były bardzo dobrze znane poza granicami kraju. Scena Szajny to gra znaczeń i przekształcanie znaków. Człowiek w jego sztuce, przedstawiany nierzadko jako kaleki, zostaje uprzedmiotowiony, natomiast rzeczy zostają poddane personifikacji. Takie zabiegi prowadzą do konkluzji, poprzez którą artysta sugeruje, w jak fatalnej kondycji jest świat, w którym przyszło żyć jego pokoleniu – pokoleniu ofiar wojennych i terroru obozów koncentracyjnych.

W ramach akcji Zajrzyj do Huty, organizowanej przez Muzeum Nowej Huty, Galeria Huta Sztuki zaprasza na zwiedzanie wystawy Świadectwo w sztuce – Józef Szajna. Odbędzie się ono 17 IX 2022 r. w godzinach od 11:00 do 16:00. Wstęp płatny: bilet normlany – 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł.

Szczegółowe informacje:
Galeria Huta Sztuki
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-953 Kraków
tel: 12 644 27 65 (w. 34/25)
b.solecka@okn.edu.pl
hutasztuki@okn.edu.pl

  • Organizator Zajrzyj do Huty 2022. Józef Szajna – Świadectwo w sztuce. Indywidualne zwiedzanie wystawy z kuratorem
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Galeria Huta Sztuki, Os. Górali 5

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org