Wystawy w ARTzonie. „Sytuacje” Paulina Dębosz

Wystawy w ARTzonie. „Sytuacje” Paulina Dębosz 09 GrudzieńGru 2022 - 23 GrudzieńGru 2022os. Górali 4, Kraków

9 grudnia 2022 r., godz. 18:00 (wernisaż).

SYTUACJE – cykl około trzydziestu obrazów. Obrazy powstają od grudnia 2021 roku. Są moją reakcją na sytuacje, wydarzenia, których jestem bezpośrednim i pośrednim świadkiem. Rejestrem tego, co wydarzyło się na świecie oraz w moim życiu. Bywają prześmiewcze i całkiem poważne. Są określeniem. Zapisem emocjonalnym. Uświadomieniem własnego położenia.

Paulina Dębosz (ur. w 1987 roku w Tuchowie); zajmuje się malarstwem, grafiką, instalacją artystyczną i konserwacją. Technik konserwacji mebli i wyrobów snycerskich. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunku Sztuki Wizualne, specjalność Malarstwo. Dyplom w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej, pod kierunkiem dra hab. prof. UR Marka Olszyńskiego, dra hab. prof. UR Antoniego Nikla, dra hab. prof. UR Marka Pokrywki (2014).  Obecnie współpracuje z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (pracownik dydaktyczny). Jej prace brały udział w ponad 60 wystawach, w tym kilku indywidualnych.

Wyróżnienie: Nagroda im.Jerzego Panka (Dyplom Roku 2014).

Nagroda Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie (Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2015).

Honorowe Wyróżnienie Projekt  art. Genius Saeculi... W hołdzie Magdalenie Abakanowicz (2017).

Wystawa będzie dostępna do 23 XII br.

Kontakt:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida