Wystawy w ARTzonie: „Na mych oczach ogromnieje przypadek” – Izabela Łęska

Wystawy w ARTzonie: „Na mych oczach ogromnieje przypadek” – Izabela Łęska 13 ListopadLis 2021 - 29 GrudzieńGru 2021os. Górali 4, Kraków
Dla dorosłych

Finisaż wystawy 26 listopada 2021 r., godz. 18:00.

Wstęp wolny.

"Na mych oczach ogromnieje przypadek" Izabeli Łęskiej to wystawa będąca zwieńczeniem doktorskiego projektu badawczego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. K. E. N. w Krakowie.

Izabela Łęska – ur. 1989, artystka wizualna, doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2013). Studiowała również w École Supérieure d’Art de Clermont Metropole (Clermont-Ferrand, Francja). Brała udział w wielu projektach i wystawach w kraju i za granicą (imMoblized, Paryż/Jeune Création Européenne, Paryż). Swoje prace pokazywała w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, Wozownii w Toruniu, Rondzie Sztuki i Galerii Szarej w Katowicach i Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu. Rezydentka Institut für Alles Mögliche w Berlinie oraz Centre Culturel Le Beffroi Paryżu. Zajmuje się grafiką, obiektami oraz tekstem. Interesuje ją narracyjność, powtarzalność, językowa hipoteza Sapira-Whorfa (prawo relatywizmu językowego) oraz przypadek obiektywny André Bretona.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN