fbpx

Wyplatanie siatek

Wyplatanie siatek 04 CzerwiecCze 2023 10:00 - 12:00os. Górali 4, Kraków

Nowa Huta Retro Fest
1-4 czerwca 2023
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularze (linki znajdują się pod informacjami o poszczególnych wydarzeniach i warsztatach). Liczba miejsc ograniczona.

Druga edycja festiwalu przenoszącego uczestników i uczestniczki do Nowej Huty lat 60. XX w. Festiwal jest serią wydarzeń koncentrujących się wokół sztuki i zjawisk społeczno-kulturowych drugiej połowy XX w., gdzie punktem wyjścia do uniwersalnej opowieści jest lokalny kontekst Nowej Huty. Festiwal powstał z potrzeby przeniesienia mieszkańców Nowej Huty do czasów jej świetności i próby doświadczenia klimatu dawnej dzielnicy poprzez odtworzenie zwyczajów i zachowań z dawnych lat. Każda edycja festiwalu odnosi się do innej dekady, aby móc docenić i celebrować osobno każdą z nich.

W programie festiwalu znajdują się między innymi warsztaty kreatywne, spotkania z historykami, autorami książek i mieszkańcami oraz spacery do dawnych lokalizacji z początków istnienia dzielnicy. Celem wydarzenia jest przybliżenie wartości, jakie niesie za sobą historia dawnych lat i wykorzystanie ich w obecnych czasach. Retro Fest jest nie tylko sentymentalną podróżą dla osób starszych, ale też próbą zaproszenia młodszego pokolenia do zabawy z historią, odtworzenia trendów modowych i tradycji. Festiwal jest okazją do zawiązania więzi między różnymi pokoleniami zainteresowanymi rekonstrukcjami historycznymi i celebrowaniem nowohuckiej tożsamości.

4 czerwca 2023, niedziela | 10:00-12:00
Wyplatanie siatek
Prowadzenie: Julia Lachiewicz.

Plecione siatki były w czasach PRL-u niezbędnym elementem każdych zakupów. Złożone mieściły się w dłoni, nie zawierały plastiku, były szykiem mody, nie bez powodu nazywane “paryżankami”. Dziś już rzadko kto chodzi z szydełkową, makramową siatką, a częściej wybiera poliuretanowe jednorazówki. Jednak moda kołem się toczy, coraz częściej zwracamy uwagę na to, jak robimy zakupy. Jest to kwestia odpowiedzialności za świat i świadomości ekologicznej. Na warsztacie stworzymy własnoręcznie siatkę techniką makramy, gotową na kilogramy owoców i warzyw oraz przede wszystkim wielorazową!

Julia Lachiewicz – animatorka kultury, magistra Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, instruktorka, Nowohucianka, samouk, pasjonatka rękodzieła, prowadząca warsztaty makramowe i ceramiki dla dzieci w ARTzonie. Wykorzystuje swoje umiejętności na rzecz działań ekologicznych. Miłośniczka stylu vintage i retro, pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu Nowa Huta Retro Fest. Zachęca do mody vintage, secondhand i slow fashion poprzez organizację wymiany ubrań wśród mieszkańców Nowej Huty. Entuzjastka kreatywnego recyklingu i działań Do It Yourself.

[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz ArcelorMittal Poland

Kontakt:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
artzona@okn.edu.pl
j.lachiewicz@okn.edu.pl
facebook.com/ARTzonaOKN

  • Organizator Wyplatanie siatek
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org