Wernisaż wystawy Consonances – Współbrzmienia Marka Batorskiego i Marcusa Browna

Wernisaż wystawy Consonances – Współbrzmienia Marka Batorskiego i Marcusa Browna 03 CzerwiecCze 2022 19:00os. Górali 5, Kraków

3 czerwca 2022 r., godz. 19:00.
Sektor Sztuki Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp wolny.

Wystawa „Consonances – Współbrzmienia to prezentacja twórczości malarskiej dwóch muzyków i malarzy jednocześnie: Marka Batorskiego, krakowskiego saksofonisty, malarza, grafika i profesora wydziału sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Marcusa Browna, nowoorleańskiego muzyka, rzeźbiarza, eksperymentatora, wynalazcy i pedagoga. Obaj artyści tworzą przy muzyce, a ich obrazy malarskie przenika jazz. 

Marek Batorski – malarz, grafik, muzyk jazzowy (saksofonista), ma na swym koncie wiele indywidualnych prezentacji twórczości plastycznej i muzycznej. Był wielokrotnie nagradzany i uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych. Brał udział w licznych konkursach, między innymi w: Festiwalu Standardów Jazzowych (Siedlce), Festiwalu Wokalistów Jazzowych (Zamość), Festiwalu Rawa Blues (Katowice). Nagrał płyty: „Interlude”, „Impresje jazzowe”, „No More Blues” (z Ulą Lazar). Współpracował z wybitnymi muzykami, takimi jak Marian Pawlik czy Benek Radecki. W jego grze odnajdujemy wpływy Hanka Mobley’a, Stana Getza, Sonny Rollinsa. Łączy również elementy muzyki w swoich pracach malarskich i graficznych. Jego obrazy rozedrgane i emocjonalne, tworzą barwne, abstrakcyjne gobeliny, grubo malowane wielkoformatowe zmysłowe i pełne radości życia.

W swoim credo artystycznym Marcus Brown identyfikuje się z afroamerykańsko-kreolską tradycją stosowania wielu różnorodnych środków wyrazu w działalności artystycznej. Twórczość malarska i rysunkowa Browna ma w sobie nie tylko rytmy nowoorleańskiej muzyki, ale też właśnie taki melanż kreolskich wierzeń i rytuałów. W swojej pracy wykorzystuje media wizualne, dźwiękowe i performatywne. Jego definicja sztuki wyraża się słowami: „Sztuka to duchowość, to nauka, to historia, to wszystko, sztuka to modlitwa w tworzeniu”. 

Brown współpracował z wieloma utalentowanymi i znanymi muzykami, w tym Fredem Thomasem z JB Jamesa Browna, Nathanem Weidenhaftem, Ericem Goldem, Stevem Masakowskim, Sashą Masakowskim, Dougiem Garrisonem, Billem Summersem, Brianem Seegerem, Cliffem Hinesem, Khari Allen Lee, Devinem. Oprócz sztuki performatywnej praktykuje sztukę na arenie międzynarodowej i naucza w New Orleans Center for Creative Arts (NOCCA) w Nowym Orleanie. 

Szczegółowe informacje:
Galeria Huta Sztuki
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-953 Kraków
tel: 12 644 27 65 (w. 34/25)
b.solecka@okn.edu.pl
hutasztuki@okn.edu.pl

  • Organizator Wernisaż wystawy Consonances – Współbrzmienia Marka Batorskiego i Marcusa Browna
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org