Warsztaty rodzinne – Mapa skarbów

Warsztaty rodzinne – Mapa skarbów 18 LutyLut 2023 11:00Os. Górali 5

Wstęp: 10 zł/dziecko.

W związku z nową odsłoną wystawą w Galerii Huta Sztuki zapraszamy na warsztaty rodzinne. Do wspólnego odkrywania zakamarków galerii zachęcamy dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami i opiekunami. Podczas warsztatów odwrócimy role. To dzieci zaproponują sposoby i kierunki zwiedzania, wybiorą najciekawsze eksponaty.

Najpierw zamienimy się w badaczy i poszukiwaczy skarbów. Przemierzymy wystawę w poszukiwaniu niezwykłych właściwości. A dopiero potem stworzymy mapę – odtwarzając trasy z naszej pamięci i zapisując wrażenia. Czy będzie to płaska mapa, czy jednak trójwymiarowa? Zbudowana na stałe a może ruchoma? Sprawdźcie z nami!

Spotkanie jest okazją do uruchomienia różnych zmysłów, rozwijania wyobraźni przestrzennej, ale też twórczych działań i zdolności manualnych.

Prowadzenie: Basia Pasterak -  pedagożka teatru, animatorka, kuratorka programów artystycznych. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalność wiedza o kulturze. Od kilku lat prowadzi autorskie cykle warsztatów budujące przestrzeń do eksperymentów twórczych na pograniczu działań performatywnych i sztuk wizualnych.

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa