Teraz w zielone gramy!: REDUTA QUEST – ODKRYJ ZIELONE TAJEMNICE MIASTA

Teraz w zielone gramy!: REDUTA QUEST - ODKRYJ ZIELONE TAJEMNICE MIASTA 05 WrzesieńWrz 2021 10:00

5 września 2021 r., godz. 10:00
miejsce zbiórki zostanie podane przy zapisach

Wyprawa przyrodnicza po Parku Reduta w ramach projektu „Teraz w zielone gramy!”. Park Reduta to stosunkowo nowe miejsce na "zielonej" mapie Krakowa, w którym każdy i każda z nas odnajdzie odrobinę wytchnienia i relaksu. Ale oprócz ludzi, spokojną miejsce do życia znalazły tutaj również rośliny i zwierzęta. Na spacerze przyrodniczym dowiemy się m.in. co w trawie piszczy, czy martwe drewno naprawdę jest martwe, oraz co to takiego łęg i ols. Podczas gier i zabaw terenowych postaramy się rozszyfrować ukryte w terenie zagadki i poznać "z imienia" mieszkańców parku. Razem odkryjemy tajniki bioróżnorodności tego miejsca a trasa marszu powiedzie nas od kwietnych, różnobarwnych łąk, poprzez utrzymywane ręką człowieka ogrody, aż do dzikiego lasu, wzdłuż potoku Sudół Dominikański. Zapraszamy serdecznie na fascynującą wyprawę w krainę miejskiej zieloności!

Prowadzenie: Jakub Kałużny - edukator przyrodniczy. Z wykształcenia mgr inż. leśnictwa, z zamiłowania przyrodnik. Obecnie zatrudniony w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie − w Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza w Krakowie (w Lesie Wolskim). Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z ochroną przyrody (pracował m.in. w Wielkopolskim Parku Narodowym, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, Wydziale Kształtowania Środowiska UMK). Od kilku lat aktywnie zajmuje się promocją, edukacją i popularyzacją wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, przede wszystkim poprzez udział
w piknikach i wydarzeniach ekologicznych.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy - KLIKNIJ TUTAJ
Wstęp wolny.

TERAZ W ZIELONE GRAMY! to projekt z zakresu edukacji ekologicznej w obszarze dziedzictwa przyrodniczego Nowej Huty. Zakłada organizację 7 wypraw poznawczych z doświadczonymi edukatorami, podczas których uczestnicy w aktywny sposób dowiadywać się będą o walorach przyrodniczych danego miejsca oraz właściwym zachowaniu w przyrodzie. Zakłada Odwiedzimy: Las Mogilski (las miejski), Staw przy ul. Kaczeńcowej (użytek ekologiczny), Park przy Dworku Jana Matejki wraz z sąsiadującymi: rzeką Dłubią i Zalewem Nowohuckim (park rzeczny), Zalew w Zesławicach („Czwarta przyroda” - nieużytek miejski), Park Reduta wraz ze ścieżką edukacyjną „Drugie życie drzew” (park miejski), Łąki Nowohuckie (użytek ekologiczny, Obszar Natura 2000) - dwie wyprawy. Na zakończenie projektu powstanie elektroniczna publikacja, która zawierać będzie zbiór scenariuszy proponowanych zajęć edukacyjnych do samodzielnego wykorzystania podczas indywidualnych wypraw rodzinnych oraz zorganizowanych zajęć prowadzonych przez placówki edukacyjne czy koła zainteresowań.

Zadanie współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org