Teraz w zielone gramy!: LEŚNE PERSPEKTYWY

Teraz w zielone gramy!: LEŚNE PERSPEKTYWY 12 WrzesieńWrz 2021 10:00

12 września 2021 r., godz. 10:00
miejsce zbiórki zostanie podane przy zapisach

Spacer po Lesie Mogilskim poświęcony będzie w głównej mierze samemu lasowi, ale przyglądniemy się mu w nowej, zadziwiającej perspektywie. Być może wiele osób po raz pierwszy spojrzy na niego w ten właśnie sposób. Będziemy wykorzystywali wiele zmysłów do poznania tego skrawka dzikiej przyrody w mieście, doświadczymy obecności lasu na różnych płaszczyznach. Przy okazji poszukamy jego mieszkańców – przedstawicieli flory i fauny. Nieśpiesznie powędrujemy alejkami, ale także zejdziemy z nich, by zanurzyć się leśnym bogactwie.

Prowadzenie: Magdalena Kuś – absolwentka Wydziału Leśnego UR w Krakowie. Kierowała zespołami edukacyjnymi w Magurskim (również obecnie) i Tatrzańskim Parku Narodowym. Certyfikowana trenerka i przewodniczka interpretacji dziedzictwa, a także przewodniczka górska związana ze Studenckim Kołem Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie. Założycielka Pracowni z Barwinkiem, której misją jest towarzyszenie ludziom w docenianiu świata.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy -KLIKNIJ TUTAJ
Termin zapisów: do 9 września 2021 r.
Wstęp wolny.

TERAZ W ZIELONE GRAMY! - projekt z zakresu edukacji ekologicznej w obszarze dziedzictwa przyrodniczego Nowej Huty. Zakłada organizację 7 wypraw poznawczych z doświadczonymi edukatorami, podczas których uczestnicy w aktywny sposób dowiadywać się będą o walorach przyrodniczych danego miejsca oraz właściwym zachowaniu w przyrodzie. Zakłada Odwiedzimy: Las Mogilski (las miejski), Staw przy ul. Kaczeńcowej (użytek ekologiczny), Park przy Dworku Jana Matejki wraz z sąsiadującymi: rzeką Dłubią i Zalewem Nowohuckim (park rzeczny), Zalew w Zesławicach („Czwarta przyroda” - nieużytek miejski), Park Reduta wraz ze ścieżką edukacyjną „Drugie życie drzew” (park miejski), Łąki Nowohuckie (użytek ekologiczny, Obszar Natura 2000) - dwie wyprawy. Na zakończenie projektu powstanie elektroniczna publikacja, która zawierać będzie zbiór scenariuszy proponowanych zajęć edukacyjnych do samodzielnego wykorzystania podczas indywidualnych wypraw rodzinnych oraz zorganizowanych zajęć prowadzonych przez placówki edukacyjne czy koła zainteresowań.

Zadanie współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa