TATA FEST 2021. Dzień Ojca z ARTzoną

TATA FEST 2021. Dzień Ojca z ARTzoną 23 CzerwiecCze 2021 16:30 - 18:30os. Górali 4, Kraków
Dla dorosłychDla dzieci

23 czerwca 2021 r., godz. 16:30-18:30
Tajemniczy Ogród, ARTzona, os. Górali 4

Zapraszamy na TATA FEST 2021, czyli wydarzenie przygotowane specjalnie z okazji DNIA OJCA, wspierające i wzmacniające więzi taty i dziecka. W programie znajdą się spotkania dla ojców i ich pociech, pogłębiające najważniejsze doświadczenia tacierzyństwa, warsztaty DIY, wspólnego muzykowania, warsztaty muzyczne i przyrodniczo-ogrodnicze. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu ArcelorMittal Poland oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

W programie:

POCZUJ RYTM – warsztaty bębniarskie

Spotkanie z wykorzystaniem bębnów afrykańskich i instrumentów towarzyszących. Uczestnicy doświadczą melodii, harmonii i rytmu, które działają pobudzająco i wyciszają. Energia, która towarzyszy nam każdego dnia będzie mogła zostać wyrażona w postaci muzyki na wielu poziomach. Warsztaty umożliwią naukę współpracy i wzajemnego szacunku poprzez wspólne muzykowanie.

Prowadzenie: Krystian Truchalski (Ibabu).

ZRÓB TO SAM – rodzinne warsztaty stolarskie

Na warsztatach tato wspólnie z dzieckiem będzie miał szansę stworzyć własnoręcznie ciężarówkę. Będzie to okazja do wspólnej pracy i tworzenia od początku do końca zabawki z drewna, materiałów naturalnych i upcyklingowych. Nauka wykonywania przedmiotów od podstaw nauczy najmłodszych cierpliwości, a dorośli odkryją w sobie zdolności konstruktorskie.

Prowadzenie: Adam Wrona (Żywa Pracownia).

Z ZIEMI – rodzinne warsztaty przyrodniczo-ogrodnicze

Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się m.in. skąd biorą się drzewa, w jaki sposób rosną i czy potrafią opiekować się swoim „potomstwem”. Uczestnicy nauczą się jak rozpoznawać kilka podstawowych drzewiastych mieszkańców krakowskich lasów i parków. Dowiedzą się również czym różnią się dojrzałe, dorosłe drzewa od swoich „dzieci”. Całość tej przyrodniczej wiedzy utrwalą za pomocą warsztatów przyrodniczo-ogrodniczych, na których każdy z uczestników będzie mógł posadzić w doniczce swoje własne drzewo i zabrać je do domu.

Prowadzenie: Jakub Kałużny.

Oprócz warsztatów, w ogrodzie pojawi się także Strefa Wolnej Zabawy.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Na warsztaty obowiązują zapisy: j.lachiewicz@okn.edu.pl.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków