fbpx

Szlak nowohuckich neonów: Aleja Róż i okolica

Szlak nowohuckich neonów: Aleja Róż i okolica 23 PaździernikPaź 2022 10:00

Miejsce zbiórki zostanie podane zapisanym osobom.

Wstęp: 5 zł/osoba. Zapisy (do 20.10): [KLIKNIJ TUTAJ]

Drugi spacer w ramach projektu „Szlak nowohuckich neonów”, podczas którego zaprezentowane zostaną neony istniejące, a także miejsca, w których dawniej znajdowały się neony – na alei Róż i w okolicy. W trakcie spaceru uczestnicy przejdą główną osią Nowej Huty oraz przyległymi ulicami: al. Przyjaźni i ul. Żeromskiego, słuchając opowieści o popularnych neonach takich jak „Świat Dziecka” i „PAW”, a także mniej znanych jak „Ubiory”, „Instrumenty muzyczne”, „Stylowa”. Prowadzenie: Paweł Bochenek. Projekt finansowany ze środków Miasta Krakowa.

Prowadzenie: Paweł Bochenek – krakowianin od urodzenia, a nawet „z dziada pradziada”. Niepoprawny miłośnik – często bez wzajemności – Krakowa i wszystkiego co „krakoskie”: historii, historii lokalnej i mikrohistorii, kultury. Zawodowo związany z branżą reklamową, a w szczególności z reklamą zewnętrzną (w tym neonami), interesujący się historią neonów w Krakowie. Założyciel Inicjatywy Krakowskie neony (www.facebook.com/Krakowskie.neony), której celem jest usystematyzowane zbieranie informacji oraz ikonografii dotyczącej historycznych neonów, a także upowszechnianie wiedzy o tym sympatycznym elemencie tkanki miejskiej.

Szlak nowohuckich neonów – projekt przypominający neonowe dziedzictwo Nowej Huty. Jego realizację rozpocznie kwerenda, w efekcie której powstanie lista podstawowych informacji nt. nowohuckich neonów wraz z ich lokalizacjami. Na tej podstawie zostanie wytyczony i opracowany szlak z bardziej szczegółowymi opisami neonów: historycznych istniejących, historycznych nieistniejących, historycznych zrekonstruowanych i współczesnych. Przeprowadzony zostanie także zogniskowany wywiad grupowy z mieszkańcami i aktywistami nt. przyszłości neonowego dziedzictwa, trzy spacery po nowohuckich neonach oraz warsztaty projektowania neonów dla dzieci i dorosłych. Opracowany zostanie krój pisma odwołujących się do liternictwa nowohuckich neonów oraz przykładowe wizualizacje nowych neonów w przestrzeni publicznej z jego wykorzystaniem. Efekty zostaną podsumowane w publikacji w wersji drukowanej oraz online, zawierającej dodatkowo teksty o genezie i przyszłości neonowego dziedzictwa Nowej Huty. Projekt finansowany ze środków Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org