Studium Dziedzictwa Nowej Huty: TYPY ZIELENI W NOWEJ HUCIE (wykład z elementami konwersatorium)

Moved Online
Studium Dziedzictwa Nowej Huty: TYPY ZIELENI W NOWEJ HUCIE (wykład z elementami konwersatorium) 21 ListopadLis 2020 16:00 - 17:30online
Dla dorosłychDla młodzieżyEkologiaNowa Huta

21 listopada 2020 r., godz. 16:00-17:30
Online: ClickMeeting

Wykład prezentujący wybrane obiekty zieleni Nowej Huty wraz z opisem ich walorów przyrodniczych, krajobrazowych i rekreacyjnych, bogato ilustrowany dokumentacją fotograficzną. Wydarzenie realizowane w ramach semestralnego studium dla młodzieży i dorosłych, pogłębiającego wiedzę uczestników o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty, od prehistorii do współczesności.

Podczas wykładu słuchacze poznają typy zieleni miejskiej znajdujące się na terenie Nowej Huty. Zostaną scharakteryzowane najbardziej reprezentacyjne obiekty z występujących w Nowej Hucie parków i lasów miejskich, obszarów prawnie chronionych (użytki ekologiczne, obszar NATURA 2000), nieużytków, ogrodów działkowych, zieleni podwórek oraz ciągów rzecznych. Zostaną zaprezentowane ich najważniejsze walory, głównie przyrodnicze, edukacyjne i rekreacyjne. Wykład zostanie zilustrowany dokumentacją fotograficzną z tych miejsc.

Prowadzenie: Elżbieta Urbańska-Kłapa – animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej. Z wykształcenia ogrodnik i projektant terenów zieleni. Kieruje Pracownią Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Działaczka Towarzystwa Ratowania Kultury w Nowej Hucie. Od wielu lat zaangażowana w ochronę Łąk Nowohuckich. Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i dorosłych, m.in. „Młodym okiem na zieleń”, „Ogrody Nowej Huty”, „Pnącza dla Krakowa”, „Łąki Nowohuckie jakich nie znacie”. W 2020 r. wraz z Jarosławem Klasiem opracowała projekt „Nowa Huta od NATURY strony”. Interesuje się fotografią, historią Nowej Huty oraz rozwojem ruchów miejskich na rzecz zieleni publicznej.

Wstęp:
20 zł / pojedyncze spotkanie
100 zł / cały semestr

Limit miejsc: 25 os. (pierwszeństwo dla osób zapisanych na cały semestr)

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy -> LINK DO FORMULARZA

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie https://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org