Wstęp: 25 zł (dla osób niezapisanych na cały cykl). Obowiązują zapisy (do 17 lutego do godz. 15:00) przez formularz na stronie: [LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]
W lutym, w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty, zapraszamy na zajęcia zatytułowane Rola dziedzictwa Nowej Huty w budowaniu poczucia lokalnej tożsamości i wizerunku dzielnicy, który poprowadzi dr Karol Janas.
Zajęcia rozpocznie zwięzły wykład i prezentacja wyników badania, w którym mieszkańcy zamieszkujący różne części Nowej Huty wartościowali odmienne elementy związane z dziedzictwem Nowej Huty. W ramach ogólnej dyskusji uczestniczki i uczestnicy spotkania zastanowią się czy obraz ten podlega wciąż zmianom wraz z procesami społecznymi zachodzącymi w tej części Krakowa. Czy być może elementy szeroko rozumianego dziedzictwa miejsca, mogą sprzyjać wzmacnianiu, budowaniu lokalnej tożsamości, czy wręcz przeciwnie, mogą stać się przedmiotem kontrowersji i prowadzić do konfliktów?
Spotkanie będzie również okazją do refleksji w jaki sposób wykorzystać to, co w Nowej Hucie jest wyjątkowe i najbardziej wartościowe. Tak, by potencjał dzielnicy służył umacnianiu pozytywnego wizerunku miejsca. Analizując dziedzictwo Nowej Huty weźmiemy pod uwagę także jego trudniejsze lub niechciane składowe.
Zajęcia odbywają się w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Jest to dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiający wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.
Prowadzący:
dr Karol Janas jest kierownikiem i współzałożycielem Obserwatorium Polityki Miejskiej IRMiR. Był studentem i pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym uzyskał stopień doktorski, specjalizując się w geografii miast. Jego praca doktorska poświęcona była tożsamości terytorialnej mieszkańców Nowej Huty i wartościowaniu przestrzeni miasta post-socjalistycznego. W 2020 roku ukazała się książka na ten temat pt. „Nowa Huta. Przestrzeń tożsamości”. Z zamiłowania podróżnik, rowerzysta i wielbiciel Nowej Huty – miasta (prawie) idealnego.
Szczegółowe informacje:
- spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych
- obowiązują zapisy na spotkanie, cena biletu: 25 zł.
- Dodatkowe informacje: u.tlomak@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 21
Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21,
nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
https://www.facebook.com/NHlabOKN
-
Organizator Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Rola dziedzictwa Nowej Huty w budowaniu poczucia lokalnej tożsamości i wizerunku dzielnicy
Lokalizacja
Budynek Główny, os. Górali 5, KrakówJak Dojechać
Nie można znaleźć trasy!
- Harmonogram
- Goście
- Frekwencja
- Przewidywanie
- Komentarze
Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji
Raport o pogodzie
Dzisiaj stec_replace_today_date
stec_replace_current_summary_text
stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units
Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction
Wilgotność stec_replace_current_humidity %
Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units
Przewidywanie
Data
Pogoda
Temp
Następne 24 Godziny
Powered by openweathermap.org