13 marca 2021 r., godz. 16:00-17:30
Online: ClickMeeting
Wykład o latach 90. XX w. w Nowej Hucie. Prowadzenie: Jarosław Klaś. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Limit miejsc: 25 os. Obowiązują zapisy.
Podczas wykładu uczestnicy posłuchają o tym, jakie piętno odcisnął czas transformacji ustrojowej na Nowej Hucie. Prowadzący opowie zatem o modernizacji i restrukturyzacji kombinatu, pomysłach na rozwój dzielnicy w nowej rzeczywistości społecznej, politycznej i gospodarczej oraz prywatyzacjach i rozkwicie działalności gospodarczej. Nie zabraknie też refleksji o ówczesnym postrzeganiu Nowej Huty w różnych narracjach, początkach nowohuckich muzeów, życiu kulturalnym i duchowym, czasie wolnym oraz stopniowym przewartościowaniu i popularyzowaniu miejscowego dziedzictwa.
Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy - KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp: 20 zł / pojedyncze spotkanie lub 100 zł / semestr
- limit: 25 os.
- pierwszeństwo dla osób zapisanych na cały semestr
Jarosław Klaś – kulturoznawca, animator i menadżer kultury. Kończy pracę doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o zarządzaniu dziedzictwem kulturowym na przykładzie Nowej Huty. Kieruje Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, które zajmuje się dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, szczególnie w kontekście Nowej Huty. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania kulturą dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pomysłodawca i koordynator takich projektów jak „Korowód Nowohucki” (2016), „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie” (2017), „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta” (2018), „Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie” (2019), „Nowa Huta od NATURY strony” (2020). Współpracuje z różnymi instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Główne zainteresowania badawcze: zarządzanie instytucjami kultury i dziedzictwem kulturowym, zwłaszcza Nowej Huty.
Studium Dziedzictwa Nowej Huty – program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, pogłębiający wiedzę uczestników o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
-
Organizator Studium Dziedzictwa Nowej Huty: LATA 90. XX W. W NOWEJ HUCIE – STAGNACJA CZY NOWY POCZĄTEK? (wykład z elementami konwersatorium)
Lokalizacja
onlineJak Dojechać
Nie można znaleźć trasy!
- Harmonogram
- Goście
- Frekwencja
- Przewidywanie
- Komentarze
Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji
Raport o pogodzie
Dzisiaj stec_replace_today_date
stec_replace_current_summary_text
stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units
Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction
Wilgotność stec_replace_current_humidity %
Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units
Przewidywanie
Data
Pogoda
Temp
Następne 24 Godziny
Powered by openweathermap.org