Studium Dziedzictwa Nowej Huty: ŁĄKI NOWOHUCKIE JAKO PRZYKŁAD CZYNNEJ FORMY OCHRONY PRZYRODY W MIEŚCIE (zajęcia terenowe)

Studium Dziedzictwa Nowej Huty: ŁĄKI NOWOHUCKIE JAKO PRZYKŁAD CZYNNEJ FORMY OCHRONY PRZYRODY W MIEŚCIE (zajęcia terenowe) 12 CzerwiecCze 2021 16:00 - 19:15
Dla dorosłychDla dzieciEkologiaNowa Huta

12 czerwca 2021 r., godz. 16:00-19:15
Miejsce zbiórki podawane przy zapisach

Warsztaty terenowe na temat wartości przyrodniczej Łąk Nowohuckich w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Prowadzenie: Elżbieta Urbańska-Kłapa. Obowiązują zapisy.

Podczas trzygodzinnego spaceru po terenie Łąk Nowohuckich uczestnicy poznają podstawowe zbiorowiska roślinne znajdujące się na tym terenie, historię oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe użytku ekologicznego. Zostaną również zaprezentowane chronione gatunki ptaków, roślin i motyli.  Spacer będzie również okazją do wspólnego zastanowienia się nad znaczeniem kulturowym występowania terenów cennych przyrodniczo w obszarze miast.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowyKLIKNIJ TUTAJ
- wstęp: 40 zł
- limit miejsc: 15 os.
- pierwszeństwo dla osób zapisanych na cały semestr
- termin zapisów: do 10.06.2021 r.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Elżbieta Urbańska-Klapa – animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej. Z wykształcenia ogrodnik i projektant terenów zieleni. Kieruje Pracownią Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Od wielu lat zaangażowana w ochronę Łąk Nowohuckich. Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i dorosłych, m.in. „Młodym okiem na zieleń”, „Ogrody Nowej Huty”, „Pnącza dla Krakowa”, „Łąki Nowohuckie jakich nie znacie”. W 2020 r. wraz z Jarosławem Klasiem opracowała projekt „Nowa Huta od NATURY strony”. Interesuje się fotografią, historią Nowej Huty oraz rozwojem ruchów miejskich na rzecz zieleni publicznej.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty – program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, pogłębiający wiedzę uczestników o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

  • Organizator Studium Dziedzictwa Nowej Huty: ŁĄKI NOWOHUCKIE JAKO PRZYKŁAD CZYNNEJ FORMY OCHRONY PRZYRODY W MIEŚCIE (zajęcia terenowe)
Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org