8 maja 2021 r., godz. 16:00-19:00
miejsce zbiórki podawane przy zapisach
Warsztaty terenowe (lub zajęcia online) na temat oprowadzania w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skinidzer.
Podczas trzygodzinnego spaceru (lub z uwagi na reżim sanitarny – spotkania online), składającego się z części teoretycznej i warsztatowej, poznamy przykłady dobrych i złych praktyk popularyzowania dziedzictwa kulturowego i historii regionu poprzez oprowadzanie przewodnickie, opierając się na doświadczeniach Freemana Tildena. Zobaczymy, kiedy dziedzictwo staje się naszym sprzymierzeńcem i można z niego czerpać pełnymi garściami, a kiedy i dlaczego staje się niewygodne, zaczyna ciążyć. Kiedy dobrze jest zbłądzić, kiedy relacje społeczne stają się atutem, a kiedy mogą prowadzić do konfliktów i obciążeń. Podczas spaceru zostaną zaprezentowane metody oprowadzań, zachęcające uczestników do partycypacji w wydarzeniu, podane przykłady niekonwencjonalnych tras oraz elementarne wiadomości na temat poszukiwań źródeł historycznych w terenie, obserwacji uczestniczącej.
Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.
UWAGA: jeśli ośrodek kultury pozostanie zamknięty wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ClickMeeting. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy – KLIKNIJ TUTAJ.
- wstęp: 20 zł / pojedyncze spotkanie
- limit: 20 os. (zajęcia terenowe) lub 25 os. (zajęcia online)
- pierwszeństwo dla osób zapisanych na cały semestr
Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skindzier – historyczka, muzeolożka, doktor nauk humanistycznych. Zainteresowania badawcze zogniskowane wokół postpamięci, pamięci kulturowej, historii życia codziennego, kultury i tożsamości mieszkańców miast postsocjalistycznych, w szczególności Nowej Huty. Kuratorka wystaw. Autorka scenariuszy lekcji muzealnych, spacerów historycznych, oprowadzań kuratorskich, w tym także dla dzieci. Ważniejsze wystawy w Muzeum Krakowa: „Teatr w Nowej Hucie” (2013), „Bufet pod kombinatem” (2017), „PrzeMieszczanie. Nowohucianin” (2019) Obecnie współtworzy Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida.
Studium Dziedzictwa Nowej Huty – program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, pogłębiający wiedzę uczestników o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
-
Organizator Studium Dziedzictwa Nowej Huty: JAK OPROWADZAĆ W SPOSÓB BARWNY, PRZEMYŚLANY, CIEKAWY? JAK STWORZYĆ WŁASNY STYL PRZEWODNIKA I OPOWIADACZA? (zajęcia terenowe)
- Harmonogram
- Goście
- Frekwencja
- Przewidywanie
- Komentarze
Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji
Raport o pogodzie
Dzisiaj stec_replace_today_date
stec_replace_current_summary_text
stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units
Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction
Wilgotność stec_replace_current_humidity %
Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units
Przewidywanie
Data
Pogoda
Temp
Następne 24 Godziny
Powered by openweathermap.org