Studium Dziedzictwa Nowej Huty: JAK OPROWADZAĆ W SPOSÓB BARWNY, PRZEMYŚLANY, CIEKAWY? JAK STWORZYĆ WŁASNY STYL PRZEWODNIKA I OPOWIADACZA? (zajęcia terenowe)

Studium Dziedzictwa Nowej Huty: JAK OPROWADZAĆ W SPOSÓB BARWNY, PRZEMYŚLANY, CIEKAWY? JAK STWORZYĆ WŁASNY STYL PRZEWODNIKA I OPOWIADACZA? (zajęcia terenowe) 08 MajMaj 2021 16:00 - 19:00
Nowa Huta

8 maja 2021 r., godz. 16:00-19:00
miejsce zbiórki podawane przy zapisach

Warsztaty terenowe (lub zajęcia online) na temat oprowadzania w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skinidzer.

Podczas trzygodzinnego spaceru (lub z uwagi na reżim sanitarny – spotkania online), składającego się z części teoretycznej i warsztatowej, poznamy przykłady dobrych i złych praktyk popularyzowania dziedzictwa kulturowego i historii regionu poprzez oprowadzanie przewodnickie, opierając się na doświadczeniach Freemana Tildena. Zobaczymy, kiedy dziedzictwo staje się naszym sprzymierzeńcem i można z niego czerpać pełnymi garściami, a kiedy i dlaczego staje się niewygodne, zaczyna ciążyć. Kiedy dobrze jest zbłądzić, kiedy relacje społeczne stają się atutem, a kiedy mogą prowadzić do konfliktów i obciążeń. Podczas spaceru zostaną zaprezentowane metody oprowadzań, zachęcające uczestników do partycypacji w wydarzeniu, podane przykłady niekonwencjonalnych tras oraz elementarne wiadomości na temat poszukiwań źródeł historycznych w terenie, obserwacji uczestniczącej.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

UWAGA: jeśli ośrodek kultury pozostanie zamknięty wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ClickMeeting. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy – KLIKNIJ TUTAJ.
- wstęp: 20 zł / pojedyncze spotkanie
- limit: 20 os. (zajęcia terenowe) lub 25 os. (zajęcia online)
- pierwszeństwo dla osób zapisanych na cały semestr

Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skindzier – historyczka, muzeolożka, doktor nauk humanistycznych. Zainteresowania badawcze zogniskowane wokół postpamięci, pamięci kulturowej, historii życia codziennego, kultury i tożsamości mieszkańców miast postsocjalistycznych, w szczególności Nowej Huty. Kuratorka wystaw. Autorka scenariuszy lekcji muzealnych, spacerów historycznych, oprowadzań kuratorskich, w tym także dla dzieci. Ważniejsze wystawy w Muzeum Krakowa: „Teatr w Nowej Hucie” (2013), „Bufet pod kombinatem” (2017), „PrzeMieszczanie. Nowohucianin” (2019) Obecnie współtworzy Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty – program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, pogłębiający wiedzę uczestników o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

  • Organizator Studium Dziedzictwa Nowej Huty: JAK OPROWADZAĆ W SPOSÓB BARWNY, PRZEMYŚLANY, CIEKAWY? JAK STWORZYĆ WŁASNY STYL PRZEWODNIKA I OPOWIADACZA? (zajęcia terenowe)
Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org