Moved Online
Studium Dziedzictwa Nowej Huty: GDZIE SZUKAĆ, ŻEBY ZNALEŹĆ? ŹRÓDŁA WIEDZY O DZIEDZICTWIE NOWEJ HUTY (ćwiczenia) 21 ListopadLis 2020 17:45 - 19:15online
Dla dorosłychDla młodzieżyNowa Huta

21 listopada 2020 r., godz. 17:45-19:15
Online: ClickMeeting

Ćwiczenia o tym, gdzie szukać wiedzy na temat dziedzictwa Nowej Huty. Prowadzenie: Jarosław Klaś. Obowiązują zapisy.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z różnymi rodzajami źródeł wiedzy o dziedzictwie Nowej Huty. Prowadzący poleci pozycje książkowe dla różnych zakresów tematycznych i wskaże w jakich bibliotekach najlepiej ich szukać. Zaprezentowane zostaną również cyfrowe repozytoria z materiałami fotograficznymi i filmowymi dotyczącymi Nowej Huty. Uczestnicy poznają też sylwetki badaczy zajmujących się Nową Hutą i instytucje, które działają w obszarze dziedzictwa Nowej Huty.

Jarosław Klaś – kulturoznawca, animator i menadżer kultury. Kończy pracę doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o zarządzaniu dziedzictwem kulturowym na przykładzie Nowej Huty. Kieruje Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, które zajmuje się dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, szczególnie w kontekście Nowej Huty. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania kulturą dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pomysłodawca i koordynator takich projektów jak „Korowód Nowohucki” (2016), „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie” (2017), „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta” (2018), „Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie” (2019), „Nowa Huta od NATURY strony” (2020). Współpracuje z różnymi instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Główne zainteresowania badawcze: zarządzanie instytucjami kultury i dziedzictwem kulturowym, zwłaszcza Nowej Huty.

Wstęp: 20 zł / pojedyncze spotkanie

Limit miejsc: 25 os. (pierwszeństwo dla osób zapisanych na cały semestr)

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy -> LINK DO FORMULARZA

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie https://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty – program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, pogłębiający wiedzę uczestników o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida