fbpx

Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Nowa Huta – laboratorium czy fenomen? Wykład z elementami warsztatowymi z zakresu historii i filozofii.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Nowa Huta – laboratorium czy fenomen? Wykład z elementami warsztatowymi z zakresu historii i filozofii. 09 KwiecieńKw. 2022 16:00os. Górali 5, Kraków

9 kwietnia 2022 r., godz. 16:00.
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp: 20 zł. Zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]

Niestety z przyczyn niezależnych nie odbędzie się konwersatorium dr Anny Mazeli „Studium Dziedzictwa Nowej Huty: Fotografia wernakularna z Nowej Huty – dom, muzeum, Internet. Kiedy prywatne staje się publiczne ".

Spotkanie zastąpi wykład dr. Wojciecha Paduchowskiego – „Studium Dziedzictwa Nowej Huty: Nowa Huta – laboratorium czy fenomen?" Wykład z elementami warsztatowymi z zakresu historii i filozofii.

 dr Wojciech Paduchowski – ur. 1981, doktor nauk humanistycznych. Pracownik Biura Badań Historycznych Oddziału IPN w Krakowie. Zajmuje się historią społeczno-gospodarczą oraz wojskowością, a także psycho- i socjohistorią. Jego zainteresowania obejmują również kwestie bezpieczeństwa publicznego, a także filozofię historii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Redaktor „Encyklopedii Solidarności”. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu historii Polski i powszechnej XIX i XX w. Prezes Stowarzyszenia Filmowego „Trzeci Tor”. Współautor scenariuszy i filmów dokumentalnych. Opublikował między innymi książkę „Nowa Huta nieznana i tajna. Obraz miasta w materiałach Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i Milicji Obywatelskiej (1949–1956)”, Kraków 2014.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty - dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

  • Organizator Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Nowa Huta – laboratorium czy fenomen? Wykład z elementami warsztatowymi z zakresu historii i filozofii.
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org