Spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim

Spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim 24 WrzesieńWrz 2020 15:20os. Złotego Wieku 14, Kraków
Dla dzieciLiteratura

24 września 2020 r., godz. 15:20
Szkoła Podstawowa nr. 85, os. Złotego Wieku 4

Spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim dla uczniów klas IV–VI szkół podstawowych. Prowadzenie: Barbara Cygan. Wstęp wolny.

Jarosław Mikołajewski – poeta, pisarz i tłumacz z języka włoskiego; jest również autorem wielu znakomitych książek dla dzieci, eseistą i publicystą. W latach 2006-2012 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Polskiego w Rzymie. Jest laureatem nagród literackich i artystycznych, m.in. Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny, dwukrotnie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (2011 i 2012). W jego dorobku translatorskim są m.in. przekłady utworów Dantego, Petrarki, Michała Anioła, Leopardiego, Montalego, Ungarettiego, Luziego, Penny, Pavesego, Pasoliniego. Z klasyki literatury dziecięcej przetłumaczył na język polski m.in. „Pinokia” Carla Collodiego („Pinokio: historia pajacyka”) i kilka opowiadań Gianniego Rodariego (m.in. „Interesy Pana Kota”).

Biblioteka Klubu Kuźnia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida