SEN – Sieć Edukatorów Nowohuckich #1

SEN – Sieć Edukatorów Nowohuckich #1 10 MarzecMar 2021 17:00online

10 marca 2021 r., godz. 17:00
Online: ClickMeeting

Pierwsze spotkanie nauczycieli (sektor oświaty) i animatorów (sektor kultury) zajmujących się edukacją kulturową w obszarze dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Nowej Huty.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 25 os.

Ponad rok temu zespół Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa miał SEN o pierwszym spotkaniu nauczycieli (sektor oświaty) i animatorów (sektor kultury) zajmujących się edukacją kulturową w obszarze dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Nowej Huty. Tak powstał pomysł na Sieć Edukatorów Nowohuckich, do której współtworzenia zaproszeni są wszyscy nowohuccy edukatorzy. SEN nie ziścił się w marcu 2020 r. z powodu wybuchu pandemii, ale teraz podjęta zostanie próba jego materializacji online. Podczas swobodnego spotkania stworzona zostanie przestrzeń do rozmowy o istniejących potrzebach i współpracy pomiędzy szkołami a organizacjami sektora kultury na lokalnym nowohuckim gruncie. Jest to szczególnie ważne w czasach pandemii, kiedy wszyscy edukatorzy potrzebują pozytywnego wzmocnienia oraz rozmowy o szansach i zagrożeniach płynących z (już nie tak nowej) sytuacji w jakiej się znajdują.

Nauczyciele i animatorzy często ze sobą współpracują. Jednak czy naprawdę się znają? Czy są świadomi swoich oczekiwań i możliwości dotyczących oferty, którą przygotowują dla dzieci i młodzieży? Czy myślą o łączeniu swoich potencjałów w celu realizowania wspólnych działań? W ramach spotkań Sieci Edukatorów Nowohuckich uczestnicy wspólnie zastanowią się nad tymi pytaniami, będą poszukiwać dobrych praktyk i rozwijać partnerską współpracę pomiędzy sektorami oświaty i kultury w Nowej Hucie, zwłaszcza w czasach pandemii. Gdzie ich to zaprowadzi? Tego nie wiadomo, ale ważna jest wiara w to, że na końcu tej wspólnej drogi jest lepsza rzeczywistość. Do wędrówki zaproszeni są przedstawiciele instytucji kultury, organizacji pozarządowych, szkół różnych szczebli i inne organizacje, którym bliska jest edukacja i Nowa Huta. Płaszczyzną porozumienia i punktem wyjścia do podróży będzie bowiem dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze tej części Krakowa.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida