Rok Norwida 2021: Norwid Festiwal 2021 (dzieciom) – rozbieg!

Rok Norwida 2021: Norwid Festiwal 2021 (dzieciom) – rozbieg! 11 PaździernikPaź 2021 - 15 PaździernikPaź 2021
Dla dzieci

11-15 października 2021 r.
kolorowanki do pobrania i samodzielnego wydruku

W 2021 r. obchodzimy 200-lecie urodzin Cypriana Kamila Norwida. Jako Ośrodek Kultury, którego patronem jest Norwid, będziemy to rocznicowe wydarzenie świętować z przytupem – poprzez organizowany przez nas Norwid Festiwal 2021*, który odbędzie się w dniach 26-28 listopada 2021 r.

Zanim jednak Festiwal rozpocznie się na dobre – w ramach przedbiegu przed zbliżającym się wydarzeniem – zachęcamy (głównie dzieci) do zaznajomienia się z postacią poety przez malowanki. Poniżej umieściliśmy linki do kolorowanek z Cyprianem Kamilem w roli głównej. Nakłaniamy by grafiki pobrać i wydrukować, a następnie przy pomocy kredek lub  flamastrów rodzinnie pokolorować poetę. Malując godzi się wychodzić za linie, dorysowywać własne tło lub fantazyjnie dobierać kolory - Wieszcz się nie obrazi.

Bezsprzecznie twierdzimy, że Norwid wielkim artystą był, a jego twórczość i postać może być inspiracją dla współczesnych. Zatem współcześni mali plastycy – dobrej zabawy! I niech stanie się ona pretekstem do bliższego zaznajomienia się z poetą i jego twórczością.

A skoro o twórczości poety mowa, oto jej próbka: link do filmu w serwisie YouTube

*Norwid Festiwal 2021 – krakowska odsłona obchodów Roku C. K. Norwida z okazji 200-lecia jego urodzin pod hasłem „Dopokąd idę!...”. Projekt popularyzuje postać i twórczość Norwida – jednego z najważniejszych autorów w literaturze polskiej. Jego dzieła stereotypowo postrzegane są jako trudne w odbiorze. Dzięki innowacyjnym i atrakcyjnym działaniom edukacyjnym odwołującym się do kultury współczesnej oraz angażującym różnorodnych odbiorców, przedsięwzięcie umożliwia nowe spojrzenie na kanon polskiej literatury, rozbudza zainteresowanie nim oraz wzmacnia tożsamość uczestników, podnosząc ich kompetencje czytelnicze. W programie przewidziano rezydencje artystyczne, przyznanie Nagrody Norwidowskiej dla twórców łączących działalność literacką z innymi dziedzinami sztuki, a także panele dyskusyjne, recytację, koncert, warsztaty kreatywnego pisania, spacer, grę terenową. Rezultaty podsumuje wydanie katalogu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowa informacja:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa