Religioznawczy Podróżnik: JAGUAR, TĘCZA I OGNISTA KULA. NAGUALIZM W ŚRODKOWYM I POŁUDNIOWYM MEKSYKU 29 StyczeńSty 2021 19:00online
Dla dorosłychDla dzieciDla młodzieżyDla seniorówSpotkanie kulturalne

29 stycznia 2021 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Odczyt w wykonaniu dr Piotra Michalika wygłoszony za pośrednictwem platformy ClickMeeting, w ramach cyklu „Religioznawczy Podróżnik”. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Wystąpienie będzie dotyczyło badań terenowych w środkowym i południowym Meksyku wśród rdzennych Nahua i Tzotzil. Przedmiotem badań są wierzenia dotyczące niezwykłych istot - zwierzęcych, atmosferycznych, a czasem roślinnych, które wiąże z człowiekiem symetria losów.

Prowadzenie: dr Piotr Michalik z Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.

Religioznawczy Podróżnik - cykl comiesięcznych wykładów poświęcony różnorodności form religii. Wielu twierdzi, że to właśnie religia otwiera wrota do zrozumienia kultur, gdyż jest wpisana w lokalne praktyki kulturowe i systemy myślenia. „Religioznawczy Podróżnik” ilustruje tę tezę, ale też zadaje pytanie o samą naturę religii, o jej uniwersalny charakter. Podczas spotkań uczestnicy zastanawiają się kiedy i jak można mówić o „religii” oraz poznają jej różnorodność w odległych od siebie częściach świata. Cykl realizowany jest w partnerstwie z Instytutem Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida