Recykling ART Day

Recykling ART Day 19 LutyLut 2023 10:00 - 13:00os. Górali 4, Kraków

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (do 14 lutego 2023 r.) przez formularz na stronie: [LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Recykling ART Day to kreatywna propozycja zachęcająca do ponownego wykorzystania śmieci i tworzenia z nich przedmiotów użytkowych, ozdób, narzędzi do nauki i rozwoju. W myśl zasady „najpierw wykorzystuj to, co masz” zaprosimy uczestników do przetwarzania resztek tkanin, papieru czy plastiku, by zrobić oryginalne przedmioty, biżuterię, zabawki i przyrządy, które mogą służyć ponownie, a co za tym idzie, ograniczać produkcję odpadów w życiu codziennym.

Chcemy udowodnić, że bycie eko nie musi oznaczać codzienności pozbawionej barw i trendów. Biżuteria ze skrawków tkanin? Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Resztki tapicerek, próbki tkanin, ścinki używanej odzieży będą idealne do stworzenia wyjątkowych korali. Podręczne notesy z kartek pozostałych po innych naszych działaniach? Udowodnimy, że do ich wykonania nie potrzebujemy żadnej nowej ryzy papieru. Te warsztaty to doskonała propozycja dla osób lubiących się wyróżniać, kochających piękne, oryginalne rzeczy. To nie koniec!

Dla dzieci przygotowaliśmy WOLNĄ STREFĘ KREATYNĄ, w której  czekać będą aktywności wspierające rozwój poznawczy i manualny, umiejętność liczenia, segregowania, czy znajomości kolorów. Wszystko wykonane z tego, co znajdziemy w czeluściach ARTzony.

Ciekawi? Do wspólnej inicjatywy kreatywnego przetwarzania plastiku, papieru czy resztek materiałów Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza całe rodziny.

Ilość miejsc ograniczona.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

O przyjęciu na warsztaty poinformujemy mailowo.

PROGRAM:

10:00-12:00
Kolorowa biżuteria z tkanin – podczas warsztatów stworzymy pojedyncze korale z resztek kolorowych tkanin i połączymy je w niecodzienny naszyjnik pełen kolorów i faktur.
Prowadzenie: Paulina Maciaszek oraz wolontariusze i wolontariuszki Ekipy Dobra

10:00-11:00
Notesy z byle czego – podczas warsztatów przygotujemy małe podręczne notesy z miejscem do pisania i kolorowania. Okładka będzie zawierała elementy sensoryczne, a w środku pojawią się resztki kolorowanek i kreatywne obrazy.

Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak oraz wolontariusze i wolontariuszki Ekipy Dobra

10:00-13:00
WOLNA STREFA KREATYWNA
Strefa pełna aktywności dla dzieci, w której – przy wsparciu wolontariuszy i wolontariuszek – stworzą zabawki i dekoracje do pokojów dziecięcych. Nie zabraknie także sensorycznych aktywności dla najmłodszych.
Prowadzenie: Wolontariusze i wolontariuszki Ekipy Dobra

Warsztaty odbywać się będą w budynku ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. os. Górali 4, 31-959 Kraków.

Szczegółowe informacje: tel. 12 644 38 98.

Organizator: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

Więcej informacji: Paulina Maciaszek p.maciaszek@okn.edu.pl

Kontakt: