PRZESTRZEŃ UWOLNIONA / Twórcze Podróże po Nowej Hucie „Pałac Dożów”

PRZESTRZEŃ UWOLNIONA / Twórcze Podróże po Nowej Hucie „Pałac Dożów” 22 SierpieńSie 2021 11:00 - 15:00Ujastek 1

22 sierpnia 2021 r., godz. 11:00-15:00
Start: Wejście do budynku „S”, ul. Ujastek 1

Zapraszamy na kolejną odsłonę wydarzenia Przestrzeń Uwolniona – Twórcze Podróże po Nowej Hucie. Tym razem tematem przewodnim stanie się „Pałac Dożów”. W programie przewidziano mały spacer architektoniczny oraz piknik na trawie w okolicach Zalewu nowohuckiego. Spacer połączony będzie z warsztatami designu inspirowanymi architekturą Nowej Huty.

Prowadzenie spaceru: Jarosław Klaś – kulturoznawca, animator i menadżer kultury.

Prowadzenie warsztatów: dr Ernest Ogórek – artysta plastyk, wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Obowiązują zapisy mailowe: m.hajto@okn.edu.pl.
Wstęp wolny.

PRZESTRZEŃ UWOLNIONA to seria działań otwierających instytucję kultury i wychodzących poza zajmowane budynki i obiekty. W sposób symboliczny uwalniająca potencjały kreatywne poprzez inspirację przestrzenią i otaczającym nas światem, jego historiami i opowieściami, eksperymentowanie, improwizowanie, wyzwalanie potencjałów twórczych uczestników.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w warsztatach oznacza ich akceptację.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz Gminy Miejskiej Kraków i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN