fbpx

PRZESTRZEŃ UWOLNIONA – Nowa Symfonia Miasta / WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZCHNE. DOM KULTURY

PRZESTRZEŃ UWOLNIONA – Nowa Symfonia Miasta / WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZCHNE. DOM KULTURY 25 CzerwiecCze 2022 09:00 - 15:00os. Górali 4, Kraków

25 czerwca 2022 r., godz. 9:00-15:00.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 4.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: m.hajto@okn.edu.pl.

PRZESTRZEŃ UWOLNIONA / WYBRZMIENIA / nowa symfonia miasta.  Rodzinne twórcze laboratorium łączące muzykę, architekturę, urbanistykę i matematykę. 

Prowadzenie: Asia Wabik - autorka instalacji przestrzenno-dźwiękowych, improwizująca pianistka, architektka, autorka  muzyki oraz ehh hahah (Wojtek) - niezależny muzyk i twórca internetowy.

Wybrzmienia / nowa symfonia miasta to twórcze laboratorium, podczas którego sprawdzimy  co łączy muzykę, architekturę, urbanistykę i matematykę. Opowiemy,  jak dzięki aplikacjom dostępnym w internecie,  dźwięki miasta,  a nawet układ gwiazd na niebie,  można zmienić w muzykę. 

Wspólnie nauczymy  się słuchać miejskich przestrzeni, betonu, samochodów, owadów, cyfrowych danych, Internetu. Otworzymy szerzej nasze uszy i zanurzymy się w dźwiękowych zakamarkach miasta. Sprawdzimy jak zmienia się odbiór dźwięku w zależności od architektury przestrzeni, w której  go słyszymy. 

Dowiemy się,  jak dzięki algorytmom można rozszerzyć zakres oddziaływania utworu muzycznego, rzeźby, obrazu, filmu dodając do rzeczywistości odrobinę magii. Odpowiemy na pytanie,  czym  w zasadzie jest algorytm w praktycznym jego wykorzystaniu. 

Każdy z uczestników zbuduje obiekt dźwiękowy, który stanie się częścią większej instalacji - prototypu interaktywnej aplikacji dostępnej w internecie - Nowej Symfonii Miasta czyli historii o dźwiękowym pejzażu Nowej Huty.

Podczas naszej pracy będziemy  korzystać z różnych technik zarówno słuchania, jak i tworzenia, tak, aby każda osoba wychodząca z tych warsztatów była w stanie usłyszeć więcej w tym, co ją otacza dookoła.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

  • Organizator PRZESTRZEŃ UWOLNIONA – Nowa Symfonia Miasta / WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZCHNE. DOM KULTURY
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org