"Przemierzając, podążając" – Małgorzata Haduch. Rezydencja Artystyczna w ARTzonie. NORWID FESTIWAL 2021

"Przemierzając, podążając" – Małgorzata Haduch. Rezydencja Artystyczna w ARTzonie. NORWID FESTIWAL 2021 03 ListopadLis 2021 - 24 ListopadLis 2021os. Górali 4, Kraków
Sztuka

3-24 listopada 2021 r.; co środę 18:30-21:30; co czwartek 12:00-15:00.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4

Projekt "Przemierzając, podążając" autorstwa Małgorzaty Haduch realizowany w ramach Rezydencji Artystycznej w Artzonie, będącej częścią projektu NORWID FESTIWAL 2021. Artystka wraz z tancerzami i Nowohucianami pracuje nad stworzeniem gry-kompozycji, która łączy w sobie ruch, czas i przestrzeń. Inspiracją dla projektu artystycznego "Przemierzając, podążając" stał się wiersz C. K. Norwida pt. “Pielgrzym”. 

W czasie Rezydencji Artystycznej w ARTzonie i realizacji projektu artystycznego pt. "Przemierzając, podążając" Małgorzata Haduch skupi się na stworzeniu Gry-kompozycji, która połączy w sobie ruch, czas i przestrzeń. Inspiracją przedsięwzięcia jest podążanie zawarte w Norwidowskim “Pielgrzymie”, które artystce skojarzyło się z techniką kompozycji choreograficznej Passing Through, ale i jej wiecznym gnaniem za domem i poczuciem zakorzenienia. Spróbuje zmierzyć się z ideą domu, który zawsze się ma w sobie. Jak to osiągnąć...? Małgorzata Haduch chciałby zbadać także norwidowski minimalizm w formie, acz przeniknięty treścią – jak zastosować taki styl w kompozycji ruchowej? Na warsztat zostaną wzięte ograniczenia w zetknięciu z indywidualną wolnością trwania w wyborze, wśród otaczających limitów.

Rezydencyjna pracownia Małgorzaty Haduch w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) otwarta jest dla wszystkich we środy od godz. 18.30 do godz. 21.30 oraz w czwartki od godz. 12.00 do godz. 15.00. Można przyjść popatrzeć, popytać, poćwiczyć uważność na drogę, nie jej cel.

"W życiu ziemskim możemy jedynie trenować się w przemierzaniu, podążaniu – i zamierzam to robić z hasłem neologizmu „d o p o k ą d  i d ę !" - podkreśla Małgorzata Haduch. Rezultat Rezydencji w formie performansu tanecznego zostanie zaprezentowany 27 listopada 2021 r. w ARTzonie podczas Gali projektu Norwid Festiwal 2021.

Rezydencje Artystyczne w ARTzonie realizowane są w ramach projektu NORWID FESTIWAL 2021. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

  • Organizator "Przemierzając, podążając" – Małgorzata Haduch. Rezydencja Artystyczna w ARTzonie. NORWID FESTIWAL 2021
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org