fbpx

Poznajemy ogrody. Założenia ogrodowe i parkowe Ponidzia – wycieczka edukacyjna

Poznajemy ogrody. Założenia ogrodowe i parkowe Ponidzia – wycieczka edukacyjna 29 WrzesieńWrz 2022 09:00

29 września 2022 r., godz. 9:00
Miejsce zbiórki zostanie podane zapisanym osobom.

Wstęp: 90 zł (autokar, przewodnik, bilet wstępu). Obowiązują zapisy przez formularz (do 26.09 lub wyczerpania miejsc): https://okn.edu.pl/strona-glowna/wydarzenia/aktualne-zapisy

Zwiedzanie założeń parkowych w Chęcinach, Parku Etnograficznego w Tokarni oraz Ogrodu na Rozstajach w Młodzawach Małych. Prowadzenie: z dr Maria Lankosz-Mróz. Wydarzenie realizowane w ramach cyklu edukacyjnego „Poznajemy ogrody”.

Chęciny to miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim. Dla nas interesujące, gdyż na jego terenie leżą ciekawe założenia zieleni. Jest to Dwór Starostów Chęcińskich – zespół dworski wybudowany na niewielkim skalistym wzniesieniu w miejscu folwaru obronnego. Stoki tego wzniesienia opadają łagodnie w kierunku południowym, gdzie znajdują się obecnie odtworzone ogrody barokowe. Będziemy mieć również okazję pospacerować po nowopowstały na terenach poprzemysłowy parku miejskim. Odwiedzimy również Park Etnograficzny w Tokarni, który zachowuje najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego Kielecczyzny oraz prezentuje je w otoczeniu zbliżonym do pierwotnego. Poza tym skansen na wolnym powietrzu przedstawia obiekty w naturalnych zespołach osadniczych, fragmenty wsi, w których zagrody stanowiące warsztat pracy rolnika sąsiadowały z obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak młyn, wiatrak, kuźnia. Na zakończeniu wyjazdu odpoczniemy w pięknym Ogrodzie na Rozstajach w Młodzawach Małych, gdzie zatopimy się w bogactwo zgromadzonej tam roślinności.

Poznajemy ogrody – cykl edukacyjny prowadzony nieprzerwanie od września 1995 r., adresowany do mieszkańców Krakowa. W okresie jesienno-zimowym odbywają się raz w miesiącu wykłady, wiosną, latem i wczesną jesienią mają miejsce wycieczki po Małopolsce, Śląsku i Ziemi Świętokrzyskiej. Poznajemy najpiękniejsze założenia parkowe, ogrodowe okresów minionych, zwiedzamy dwory, pałace, w których zdarzają się również spotkania z właścicielami poznawanych obiektów.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31 – 959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21
ekologia@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org