20 lutego 2021 r., godz. 11:00
Online: ClickMeeting
Martynika to francuska wyspa o bogatej tropikalnej przyrodzie. Położona jest w archipelagu Małych Antyli na Morzu Karaibskim w strefie klimatu równikowego. Występuje tu ponad 1300 gatunków zwierząt i ponad 1800 gatunków roślin, w tym wiele endemitów, czyli gatunków które można spotkać tylko na tej wyspie. Ze względu na bogactwo roślin kwiatowych, rosnących dziko, ale także uprawianych na Martynice, które eksportowane są na cały świat (w tym także do Europy), nazywana jest ona kwiatową wyspą. Do największych atrakcji tamtejszej fauny należą ptaki, a zwłaszcza różnokolorowe kolibry odwiedzające barwne kwiaty, które przez cały rok kwitną w lasach i w ogrodach Karaibów. Można je obserwować wśród dzikiej przyrody, w tropikalnych lasach, ale także w przydomowych ogrodach oraz w sławnym, założonym w 1986 roku, ogrodzie botanicznym „Jardin de Balata”, położonym wśród wulkanicznych wzgórz w pobliżu stolicy.
Prowadzenie: dr Maria Lankosz-Mróz – botanik, pracownik Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego od 1974 roku. W Ogrodzie Botanicznym zajmuje się głównie kolekcjami edukacyjnymi, działalnością edukacyjną oraz dokumentacją fotograficzną i filmową kolekcji ogrodowych. Jest zapalonym fotografikiem przyrodniczym i podróżnikiem. Współorganizatorka corocznych wypraw botanicznych, których celem jest badanie szaty roślinnej innych stref klimatycznych - głównie krajów Europy Południowej i Basenu Morza Śródziemnego. W latach 2000-2019 odbyło się 28 takich wypraw, także poza Europę - m.in. do Izraela, na Cypr i Wyspy Kanaryjskie, do Malezji, Brazylii, Republiki Południowej Afryki.
Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.
Ogrody Nowej Huty - projekt realizowany jest przez Pracownię Animacji Ekologicznej w partnerstwie publiczno-prywatnym. Powstał w 2011 r. i jest kontynuowany nieprzerwanie od 10 lat. Zakłada tworzenie w dzielnicach nowohuckich dostępnych i przyjaznych terenów zieleni, pomaga mieszkańcom w porządkowaniu i zagospodarowywaniu terenów w ich najbliższym otoczeniu, integruje i wspiera w lokalnych inicjatywach aktywnych nowohucian. Podczas projektu powstało 16 ogrodów oraz zostało zagospodarowane patio Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) na Zielony Warsztat – Pracownię Młodego Ogrodnika. Od 2018 r. projekt ma również na celu propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii. W ramach tych działań prowadzone są warsztaty i wykłady oraz organizowane kolejne edycje Nowohuckiego Targu Roślinnego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą ArcelorMittal Poland S.A., Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz radami pięciu tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa.
Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
-
Organizator Poznajemy ogrody: Kwiaty i kolibry – ogród botaniczny „Jardin de Balata” na Martynice
Lokalizacja
onlineJak Dojechać
Nie można znaleźć trasy!
- Harmonogram
- Goście
- Frekwencja
- Przewidywanie
- Komentarze
Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji
Raport o pogodzie
Dzisiaj stec_replace_today_date
stec_replace_current_summary_text
stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units
Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction
Wilgotność stec_replace_current_humidity %
Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units
Przewidywanie
Data
Pogoda
Temp
Następne 24 Godziny
Powered by openweathermap.org