fbpx

Potęga marzeń – warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Wyjątkowe Historie Powszechne

Potęga marzeń – warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Wyjątkowe Historie Powszechne 22 LutyLut 2022 17:00 - 21:00os. Górali 5, Kraków

22, 24 lutego 2022 r., godz. 17:00-21:00.
Mały Metraż, Studyjne Kino Sfinks Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp wolny. Zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]. Szczegółowe informacje: m.hajto@okn.edu.pl, 12 644 38 98. 

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4) zaprasza 22 i 24 lutego 2022 r. na dwuczęściowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych realizowane w serii POTĘGA MARZEŃ, które poprowadzi Marzena Kolarz. Warsztaty bazować będą na dwóch technikach fotograficznych: kolażu i cyjanotypii.  Na pierwszy rzut oka, te dwie techniki są sobie odległe, a jednak pozwolą nam stworzyć unikatowe i niepowtarzalne obrazy fotograficzne.  Pierwszy proces będzie dotyczył obrazu, każdy uczestnik będzie składał go z różnych ważnych dla siebie kawałków, drugi proces to XIX-wieczna technika, której efektem są piękne niebieskie fotografie.

Marzena Kolarz jest artystką, fotografką, doktorem sztuki. Ukończyła Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a od 2002 roku jest także wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się głównie fotografią – niemal każdą dziedziną, bada jej zakres i możliwości. Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych oraz ponad 50 zbiorowych i konkursowych. Bardzo często była nagradzana i wyróżniana w konkursach m.in.: 1 miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Cyberfoto, tytuł International Fine Art Photographer of the Year. Jest stypendystką Programu Młoda Kultura oraz laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Sztuki Wizualne.

POTĘGA MARZEŃ to seria warsztatów dedykowana działaniom z zakresu edukacji kulturalnej w obszarach animacji filmowej, fotografii, muzyki, teatru i filmu, o walorach arteterapeutycznych adresowana do wszystkich grup wiekowych, realizowana w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. 

WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

Dwuletni projekt wykorzystujący innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności, czynnika warunkującego rozwój społeczności lokalnych, rozwijanie zdolności artystycznych, zaktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publiczności po czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. W programie przedsięwzięcia znalazły się aktywności artystyczno-społeczne oraz interdyscyplinarne wykorzystujące terapeutyczną moc kultury i sztuki. Dzięki realizacji zadania nasz Dom Kultury znowu stanie się miejscem spotkania ludzi o różnorodnych możliwościach i potrzebach twórczych, wrażliwych na piękno, zintegrowanych wokół wspólnego doświadczenia ostatniego czasu, przestrzenią bezpieczną, pozbawioną barier w wyrażaniu własnych emocji, aktywizującą, rozbudzającą kreatywność. 

Patroni medialni: TVP3 Kraków, Meloradio, Dwutygodnik Kraków.pl, Głos. Tygodnik Nowohucki, Kalendarz Imprez Nowohuckich, Kulturatka, Głos Seniora, Rodzinny Kraków.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Gminy Miejskiej Kraków i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN 

  • Organizator Potęga marzeń – warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Wyjątkowe Historie Powszechne
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org