POTĘGA MARZEŃ – pokaz filmu i warsztaty filmoterapii dla dzieci / WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY 29 SierpieńSie 2022 11:00 - 14:00os. Górali 5, Kraków

29 sierpnia 2022 r., godz. 11:00-14:00
Studyjne Kino Sfinks Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wstęp wolny.

Zapraszamy na pokaz filmu i warsztaty filmoterapii dla dzieci, podczas których kino staje się punktem wyjścia do rozmów i kreatywnych dyskusji o aktualnych problemach i tematach ważnych społecznie, rozmów o emocjach, refleksji nad własnym potencjałem twórczym.

Spotkanie odbywa się w ramach serii warsztatów POTĘGA MARZEŃ, które są częścią projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

Prowadzenie: Karolina Nowacka i Darek Janiczak

WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY.

Dwuletni projekt wykorzystujący innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności, czynnika warunkującego rozwój społeczności lokalnych, rozwijanie zdolności artystycznych, zaktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publiczności po czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. W programie przedsięwzięcia znalazły się aktywności artystyczno-społeczne oraz interdyscyplinarne wykorzystujące terapeutyczną moc kultury i sztuki. Dzięki realizacji zadania nasz Dom Kultury znowu stanie się miejscem spotkania ludzi o różnorodnych możliwościach i potrzebach twórczych, wrażliwych na piękno, zintegrowanych wokół wspólnego doświadczenia ostatniego czasu, przestrzenią bezpieczną, pozbawioną barier w wyrażaniu własnych emocji, aktywizującą, rozbudzającą kreatywność.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Małgorzata Hajto – koordynatorka projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY, m.hajto@okn.edu.pl

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl