fbpx

Potańcówka i koncert zespołu Łukasz Wiśniewski i J.J.Trio

Potańcówka i koncert zespołu Łukasz Wiśniewski i J.J.Trio 03 CzerwiecCze 2023 17:00 - 19:00os. Górali 4, Kraków

Nowa Huta Retro Fest
1-4 czerwca 2023
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularze (linki znajdują się pod informacjami o poszczególnych wydarzeniach i warsztatach). Liczba miejsc ograniczona.

Druga edycja festiwalu przenoszącego uczestników i uczestniczki do Nowej Huty lat 60. XX w. Festiwal jest serią wydarzeń koncentrujących się wokół sztuki i zjawisk społeczno-kulturowych drugiej połowy XX w., gdzie punktem wyjścia do uniwersalnej opowieści jest lokalny kontekst Nowej Huty. Festiwal powstał z potrzeby przeniesienia mieszkańców Nowej Huty do czasów jej świetności i próby doświadczenia klimatu dawnej dzielnicy poprzez odtworzenie zwyczajów i zachowań z dawnych lat. Każda edycja festiwalu odnosi się do innej dekady, aby móc docenić i celebrować osobno każdą z nich.

W programie festiwalu znajdują się między innymi warsztaty kreatywne, spotkania z historykami, autorami książek i mieszkańcami oraz spacery do dawnych lokalizacji z początków istnienia dzielnicy. Celem wydarzenia jest przybliżenie wartości, jakie niesie za sobą historia dawnych lat i wykorzystanie ich w obecnych czasach. Retro Fest jest nie tylko sentymentalną podróżą dla osób starszych, ale też próbą zaproszenia młodszego pokolenia do zabawy z historią, odtworzenia trendów modowych i tradycji. Festiwal jest okazją do zawiązania więzi między różnymi pokoleniami zainteresowanymi rekonstrukcjami historycznymi i celebrowaniem nowohuckiej tożsamości.

3 czerwca 2023, sobota | 17:00-19:00
Potańcówka i koncert zespołu Łukasz Wiśniewski & J.J.Trio

Żaden retrofestiwal nie obędzie się bez prawdziwej potańcówki ze stuprocentowym, żywym zespołem, który zagra rock&rolla. Energiczne i znane kawałki zagra nam Grupa Łukasz Wiśniewski & J.J.Trio, połączenie sił wyjątkowych twórców spod znaku bluesa i okolic. Łukasz "Wiśnia" Wiśniewski to utytułowany wokalista i harmonijkarz, lider grupy Kraków Street Band. Pod skrótem J.J. kryje się Jacek Jaguś, jeden z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych, wokalista i lider topowej polskiej grupy bluesowej, jaką jest J.J.Band. W sekcji rytmicznej wystąpi basista Andrzej Stargraczyński oraz perkusista Adam Partyka. Starsze i młodsze pokolenie połączy potańcówka. Seniorzy i nasi rodzice mogą pokazać młodym jak kiedyś się tańczyło na prywatkach. Rock&roll, twist, blues i jive popłyną z głośników, a tylko od nas zależeć będzie, po którym kawałku pójdziemy w tany. Zapraszamy wszystkich nie tylko na koncert, ale do wielopokoleniowej zabawy po Korowodzie Nowohuckim.

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz ArcelorMittal Poland

Kontakt:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
artzona@okn.edu.pl
j.lachiewicz@okn.edu.pl
facebook.com/ARTzonaOKN

  • Organizator Potańcówka i koncert zespołu Łukasz Wiśniewski i J.J.Trio
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

ARTzona, os. Górali 4, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org