Popołudnie z ekologią: WALKA O WODĘ – WSPÓŁCZESNE PROBLEMY, ZAGROŻENIA I KONFLIKTY O ZASOBY WODNE

Popołudnie z ekologią: WALKA O WODĘ - WSPÓŁCZESNE PROBLEMY, ZAGROŻENIA I KONFLIKTY O ZASOBY WODNE 15 GrudzieńGru 2020 19:00online
Ekologia

15 grudnia 2020 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Na świecie ponad 2 mld ludzi ciągle nie ma dostępu do wody w swoim miejscu zamieszkania, a 800 mln osób pije wodę o złej jakości, często silnie zanieczyszczoną lub wprost z rzeki. Te problemy wydają się odległe dla mieszkańców bogatej Europy, ale paradoksalnie Polska jest krajem którego zasoby wodne są bardzo małe, na poziomie krajów takich jak Pakistan, Etiopia, RPA czy Syria. Według kryteriów WHO nasz kraj jest uznawany za zagrożony niedoborem wody.

Referat zwróci uwagę na główne zagrożenia wód powierzchniowych i podziemnych, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów miejskich silnie zurbanizowanych i o dużym uprzemysłowieniu. Poza diagnozą stanu obecnego, przedstawione zostaną sposoby przeciwdziałania niekorzystnym tendencjom i zagrożeniom, nie tylko na poziomie pojedynczej osoby, ale również zmian systemowych wdrażanych na poziomie lokalnym (w mieście czy gminie) oraz w skali całego kraju.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Link do formularza zgłoszeniowego: KLIKNIJ TUTAJ
Limit uczestników: 50 os.

dr hab. inż. Mariusz Czop, prof. AGH – specjalista z zakresu hydrogeologii, gospodarki wodnej i ochrony wód oraz inżynierii środowiska, w tym w szczególności w tematyce modelowania, przenoszenia i transformacji zanieczyszczeń w środowisku. Autor lub współautor około 120 publikacji naukowych, około 350 opracowań naukowo-badawczych oraz badawczo-rozwojowych dla przemysłu, w tym głównie dla zakładów górniczych i energetycznych oraz zakładów wodociągowych, a także jednostek samorządowych. Popularyzator tematów związanych z ochroną środowiska i gospodarką, uczestnik licznych audycji radiowych i telewizyjnych, pomysłodawca i realizator społecznych kampanii informacyjnych.

Popołudnie z ekologią to rozpoczęty w listopadzie 2020 r. cykl spotkań tematycznych, którego głównym celem jest szybka reakcja merytoryczna na najbardziej aktualne problemy ekologiczne Krakowa, Małopolski czy świata. Zapraszamy gości, którzy w najbardziej kompetentny sposób wyjaśnią nam zachodzące procesy, pozwolą zrozumieć, reagować i budować naszą własną postawę proekologiczną.

Partner wydarzenia: Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org