Popołudnie z ekologią: Społeczne i psychologiczne konsekwencje zmiany klimatu

Popołudnie z ekologią: Społeczne i psychologiczne konsekwencje zmiany klimatu 10 LutyLut 2021 19:00online
Dla dorosłychDla młodzieżyDla seniorówEkologia

10 lutego 2021 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Spotkanie, które po części będzie wykładem, a po części konwersatorium, to okazja do zastanowienia się nad konsekwencjami zmian klimatu dla życia ludzkich społeczności.  Przyjrzymy się, co na ten temat pisano w kolejnych raportach IPCC (Międzyrządowego Zespół ds. Zmian Klimatu, ang. Intergovernmental Panel on Climate Change) oraz jakie informacje pojawiają się w pracach naukowych na ten temat. Prowadzenie: Zbigniew Bohdanowicz (Wydział Nauk Ekonomicznych UW). Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytania: Jaki wpływ zmiana klimatu ma na poziom nierówności dochodowych oraz na skalę międzynarodowych migracji?  Jakimi konsekwencjami dla zdrowia fizycznego, psychicznego i ludzkich emocji skutkować będą prognozowane zmiany w klimacie? Czy istnieją strategie i działania, które pozwalają ludzkości sobie z tym radzić?

Zbigniew Bohdanowicz – redaktor naukowy i współautor polskojęzycznego, interdyscyplinarnego podręcznika na temat zmian klimatu pt. „Klimatyczne ABC”, wydanego przez Uniwersytet Warszawski. Członek grupy "Uniwersytet Warszawski dla klimatu". Obecnie realizator projektu badawczego pt. "Czynniki wpływające na wspieranie polityki łagodzenia zmian klimatu”, finansowanego ze środków grantowych Narodowego Centrum Nauki. Absolwent Wydziałów: Ekonomii (UW) i Psychologii (SWPS).

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.

Popołudnie z ekologią to rozpoczęty w listopadzie 2020 r. cykl spotkań tematycznych, którego głównym celem jest szybka reakcja merytoryczna na najbardziej aktualne problemy ekologiczne Krakowa, Małopolski czy świata. Zapraszamy gości, którzy w najbardziej kompetentny sposób wyjaśnią nam zachodzące procesy, pozwolą zrozumieć, reagować  i budować naszą własną postawę proekologiczną.

Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa