Podróże z historią w tle: SZPITAL DWÓCH ARMII (webinar)

Podróże z historią w tle: SZPITAL DWÓCH ARMII (webinar) 14 CzerwiecCze 2021 19:00online

14 czerwca 2021 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Webinar Filipa Nowickiego (Forgotten History) o wielkim opuszczonym szpitalu w Legnicy w ramach cyklu „Podróże z historią w tle”. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Na przestrzeni wieków w Legnicy ścierały się wpływy piastowskie, habsburskie i władców Prus, a w ostatnim stuleciu niemieckie, sowieckie i polskie. Między innymi dlatego to prawie 100-tysięczne miasto ma tak wiele do odkrycia. Legnica przez prawie pół wieku odgrywała znaczącą rolę w europejskiej przestrzeni politycznej i wojskowej. Wynikało to z faktu stacjonowania w mieście m.in sztabu Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Ze względu na dużą koncentrację jednostek wojskowych i struktur dowódczych Legnicę nazywano Mała Moskwą. Wojska radzieckie do swojej wyłącznej dyspozycji zajęły ok. 1200 różnego rodzaju obiektów zlokalizowanych na terenie miasta, z których jednym z najokazalszych był szpital zlokalizowany w Lasku Złotoryjskim. Wybudowany przed II wojną światową dla żołnierzy Wermahtu, w 1945 r. zajęty i użytkowany przez Rosjan aż do ich wyjazdu w 1993 r. Jak dziś wygląda ten okazały kompleks? Czy zachowały się jeszcze ślady bytności poprzednich właścicieli? Tego będzie można dowiecie się ze slajdowiska pt. „Szpital dwóch armii”.

Katarzyna i Filip Nowiccy – małżeństwo, które w wolnym czasie odwiedza opuszczone i historyczne miejsca. Pasjonaci militariów i historii, szczególnie tej po II wojnie światowej. Prowadzą Forgotten History. Kierują się zasadą: „Take only photos, leave only footprints”.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.

Podróże z historią w tle
Slajdowiska o podróżach po opuszczonych i mało znanych, ale niezwykle fascynujących miejscach związanych z historią, zwłaszcza dziejami militarnymi XIX i XX wieku. Opowiadają o nich pasjonaci tego typu turystyki. Spotkania mogą być inspiracją, aby podczas kolejnego urlopu zrobić sobie na przykład krótką przerwę w plażowaniu i ochłodzić się w cieniu jakichś ciekawych fortyfikacji, które można odnaleźć nawet w najbardziej egzotycznych destynacjach. Organizatorzy: Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin”.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org