Parki Nowej Huty. Studium Dziedzictwa Nowej Huty

Parki Nowej Huty. Studium Dziedzictwa Nowej Huty 19 LutyLut 2022 16:00os. Górali 5, Kraków

19 lutego 2022 r., godz. 16:00.
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os Górali 5.

Wstęp: 20 złotych (cena dla osób niezapisanych na cały semestr zajęć). Zapisy do 17 lutego przez formularz: [KLIKNIJ TUTAJ]. Obowiązuje limit miejsc z uwagi na ograniczenia epidemiczne.

Wykład w ramach programu dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności. 

Nowa Huta ma 16 parków miejskich. Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych kilka z nich – zarówno te położone na terenie „starej” Nowej Huty (Ratuszowy, Szwedzki, Wiśniowy Sad, przy ul. Klasztornej), jak i na terenie „wiejskich osiedli” (w Łuczanowicach i w Wadowie). Porozmawiamy także o jednym z największych urządzonych terenów zieleni na granicy Nowej Huty i reszty Krakowa – Parku Lotników Polskich. Spotkanie będzie okazją do poznania ich genezy, kluczowych postaci, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych.

Prowadzenie: Elżbieta Urbańska-Kłapa – animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej.  Z wykształcenia ogrodnik i projektant terenów zieleni.  Kieruje Pracownią Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie.  Od wielu lat zaangażowana w ochronę Łąk Nowohuckich.  Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i  dorosłych,  m.in.  „Młodym  okiem  na  zieleń”,  „Ogrody  Nowej  Huty”,  „Pnącza dla  Krakowa”,  „Łąki  Nowohuckie  jakich  nie  znacie”, „Nowa Huta od Natury strony”. 

Studium Dziedzictwa Nowej Huty - dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację. 

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Budynek Główny, os. Górali 5, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org