Organiczne warsztaty papierniczo-drukarskie (część papiernicza)

Organiczne warsztaty papierniczo-drukarskie (część papiernicza) 11 LutyLut 2022 17:30 - 19:00os. Górali 4, Kraków

11 lutego 2022 r, godz. 17:30-19:00 – część papiernicza.
18 lutego 2022 r., godz. 17:30-20:00 – część drukarska.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 4.

Wstęp:

• warsztat papierniczy: 30 zł (1,5 h)
  • warsztat drukarski: 50 zł (2,5 h)
  • pakiet dwóch warsztatów: 70 zł (4 h)

Limit miejsc: 12 osób. Zapisy: a.pieta-jadczak@okn.edu.pl

Zapraszamy na dwuczęściowe organiczne warsztaty papierniczo-drukarskie, które odbędą w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4), które odbędą w lutym 2022 roku . Dlaczego organiczne? Dlatego, że będziemy przyglądać się strukturze materiałów, na których będziemy pracować: włóknom celulozy w przypadku papieru i pigmentowi w przypadku druku. Organiczność będzie również nawiązywała do idei less-waste i upcyklingu, ponieważ arkusze papieru, które stworzą uczestnicy będą pochodziły z biurowej niszczarki. Będziemy także barwić nasz papier barwnikami pozyskanymi  z roślin, a do procesu drukowania użyjemy m.in. plastrów drewna.

Warsztat czerpania papieru – uczestnicy na sitach o różnym kształcie będą czerpać własne arkusze typu papier mâché. Następnie na kolejnych warsztatach drukarskich, arkusze zostaną wykorzystane jako podłoże do druku.

Warsztat drukarski  – uczestnicy za pomocą różnych technik zadrukują papiery, które wcześniej wyczerpali własnoręcznie na poprzednich warsztatach.  Warsztat będzie obejmował tworzenie  technik druku takich jak linoryt, naturalny drzeworyt (drukowanie z plastra drewna).

Prowadzenie:

• Agnieszka Pięta-Jadczak — absolwentka edytorstwa i komunikacji medialnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Studiowała także porównawcze studia cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada dyplom ukończenia kursu kompetencji ogólnych w technice rękodzieła jakim jest papier czerpany, który uprawnia do prowadzenia własnej pracowni rękodzielniczej. Absolwentka licznych kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu papiernictwa, introligatorstwa oraz projektowania.

• Marta Kozłowska-Derlatka – artystka, graficzka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, na kierunku architektura wnętrz. Pomysłodawczyni i organizatorka Sztukobrania – Targów Młodej Sztuki, Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, oraz Odważnego Festiwalu Kreatywności. Prowadzi warsztaty graficzne, oraz zajęcia z rysunku i malarstwa. Właścicielka marki Newsoul w ramach, której tworzy sztukę blisko natury. Wciąż podejmuje nowe wyzwania i poszerza zakres swoich działań o te, które dają możliwość twórczego rozwoju. Wierzy, że kontakt ze sztuką może, jest i powinien być czymś dostępnym dla każdego, na wyciągnięcie ręki. Tym co ją inspiruje jest kobiecość, natura i własny rozwój. Uważa że podążanie za wewnętrznym głosem, kontakt z samym sobą, to źródło ogromnej siły życiowej, a najlepsze pomysły i rozwiązania pojawiają się w działaniu.

Warsztaty odbędą się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w warsztatach ozna-cza ich akceptację.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN