Ogrody Nowej Huty: ZIOŁA W OGRODZIE

Ogrody Nowej Huty: ZIOŁA W OGRODZIE 31 LipiecLip 2021 11:00
Ekologia

31 lipca 2021 r., godz. 11:00
Miejsce zbiórki podawane przy zapisach

Wizyta w Rolniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Uniwersytetu Rolniczego w Prusach, organizowana przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w ramach projektu Ogrody Nowej Huty. Partner: ArcelorMittal Poland.

Podczas wizyty dr Anna Lorenc-Kozik, pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, opowie m.in. o ziołach rosnących w gospodarstwie, omówi uprawiane tam gatunki i przedstawi zielarskie ciekawostki.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy - KLIKNIJ TUTAJ
- wstęp wolny
- limit miejsc: 15 os.
- termin zapisów: 30.07.2021 r.

Ogrody Nowej Huty – projekt realizowany jest przez Pracownię Animacji Ekologicznej  w partnerstwie publiczno-prywatnym. Powstał w 2011 r. i jest kontynuowany nieprzerwanie od 10 lat. Zakłada tworzenie w dzielnicach nowohuckich dostępnych i przyjaznych terenów zieleni, pomaga mieszkańcom w porządkowaniu i zagospodarowywaniu terenów w ich najbliższym otoczeniu, integruje i wspiera w lokalnych inicjatywach aktywnych nowohucian. Podczas projektu powstało 16 ogrodów oraz zostało zagospodarowane patio Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) na Zielony Warsztat – Pracownię Młodego Ogrodnika.  Od 2018 r. projekt ma również na celu propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii. W ramach tych działań prowadzone są warsztaty i wykłady oraz organizowane kolejne edycje Nowohuckiego Targu Roślinnego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą ArcelorMittal Poland, Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz radami pięciu tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa.

Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa