Ogrody Nowej Huty: IDĄ ŚWIĘTA! ROŚLINY BOŻONARODZENIOWE – OPOWIEŚCI BOTANICZNE

Ogrody Nowej Huty: IDĄ ŚWIĘTA! ROŚLINY BOŻONARODZENIOWE – OPOWIEŚCI BOTANICZNE 16 GrudzieńGru 2020 19:00online
Ekologia

16 grudnia 2020 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Skąd pochodzi Gwiazda Betlejemska, która pojawiła się w naszych domach dopiero niespełna 30 lat temu? Dlaczego Kaktus Bożonarodzeniowy często zrzuca pąki kwiatowe jeszcze zanim zakwitnie? Jak wygląda owoc muszkatołowca i gdzie rośnie pieprz i wanilia? Gdzie i jak rosną goździki nadające piękny zapach świątecznym kompotom? Skąd się bierze kakao?

Opowieść botanika o tym, jakie rośliny trafiają do naszych domów jako tradycyjne rośliny Bożego Narodzenia - jako choinki, stroiki bożonarodzeniowe lub aranżacja świątecznego stołu. Jakich roślin i w jakiej postaci używamy do naszych potraw świątecznych. Skąd pochodzą i jak wyglądają na swoich dzikich stanowiskach lub w uprawach w swoim rodzimym klimacie.

dr Maria Lankosz-Mróz – botanik, pracownik Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego od 1974 roku. W Ogrodzie Botanicznym zajmuje się głównie kolekcjami edukacyjnymi, działalnością edukacyjną oraz dokumentacją fotograficzną i filmową kolekcji ogrodowych. Jest zapalonym fotografikiem przyrodniczym i podróżnikiem. Współorganizatorka corocznych wypraw botanicznych, których celem jest badanie szaty roślinnej innych stref klimatycznych - głównie krajów Europy Południowej i Basenu Morza Śródziemnego. W latach 2000 - 2019 odbyło się 28 takich wypraw, także poza Europę - m.in. do Izraela, na Cypr i Wyspy Kanaryjskie, do Malezji, Brazylii, Republiki Południowej Afryki.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Link do formularza zgłoszeniowego: KLIKNIJ TUTAJ
Limit uczestników: 50 os.

Ogrody Nowej Huty – projekt realizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej w partnerstwie publiczno-prywatnym, powstał w 2011 r. i jest kontynuowany nieprzerwanie od 10 lat. Zakłada tworzenie w dzielnicach nowohuckich dostępnych i przyjaznych terenów zieleni, pomaga mieszkańcom w porządkowaniu i zagospodarowywaniu terenów w ich najbliższym otoczeniu, integruje i wspiera w lokalnych inicjatywach aktywnych nowohucian. Podczas projektu powstało 16 ogrodów oraz zostało zagospodarowane patio Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) na Zielony Warsztat – Pracownię Młodego Ogrodnika. Od 2018 r. projekt ma również na celu propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii. W ramach tych działań prowadzone są warsztaty i wykłady oraz organizowane kolejne edycje Nowohuckiego Targu Roślinnego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą ArcelorMittal Poland S.A., Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz radami pięciu tzw. dzielnic nowohuckich Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

online

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org