O RETY! FERIE WCHODZĄ W INTERNETY! Warsztaty feryjne dla dzieci

O RETY! FERIE WCHODZĄ W INTERNETY! Warsztaty feryjne dla dzieci 07 StyczeńSty 2021 11:00 - 12:00online
Dla dzieci

ARTzona oraz Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zapraszają rodziców z dziećmi/dzieci wraz z opiekunami na warsztaty feryjne. Zajęcia w formie online udostępnione będą na Facebooku ARTzony oraz Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa.

PROGRAM:

Rozgośćcie się wygodnie w domu, przygotujcie przestrzeń do pracy i łączcie się z nami!

7.01, godz. 11:00-12:00
„Robimy eko gry domowe” - warsztat online (na żywo)

Warsztaty odbędą się na Facebooku ARTzony – KLIKNIJ TUTAJ oraz na Facebook Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa – KLIKNIJ TUTAJ.

Najlepsze gry? To te zrobione samodzielnie! W duchu proekologicznego podejścia zero waste, na bazie naturalnych materiałów i tych nienaturalnych (ale już nikomu niepotrzebnych) wykonacie gry, które wciągną Was rodzinnie w niejedną zaciętą rozgrywkę i bój!

Prowadzenie:
Gosia Hajto - znana w Nowej Hucie miłośniczka gry w pchełki.
Magda Kotula, która od pchełek woli bierki.

8.01, godz. 11:00
„Rodzinne warsztaty szycia - PANDA” – premiera filmu instruktażowego

Premiera filmu odbędzie się na Facebooku ARTzony – KLIKNIJ TUTAJ oraz na Facebook Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa – KLIKNIJ TUTAJ.

Po co kupować kolejne zabawki skoro możemy je samodzielnie uszyć. I tak właśnie zrobimy wspólnie z Nataszą podczas rodzinnych warsztatów szycia. Wystarczy trochę cierpliwości, trochę materiału, maszyna do szycia i już za chwilę będzie z nami nasz nowy przytulasty przyjaciel PANDA, zwany inaczej niedźwiedziem bambusowym.

Prowadzenie: Natasza Winiarska.

13.01, godz. 11:00-12:00
„Kalendarze z natury” – warsztaty online (na żywo)

Plan przedstawia się następująco: stworzymy kalendarze ścienne i nabiurkowe - podzielone na dni, tygodnie i miesiące. Z miejscem na: notatki własne, złote myśli, listy zakupów, ważne informacje, czy istotne dla każdej rodziny daty jak np. imieniny babci.

Prowadzenie:
Gosia Hajto - starsza stażem specjalistka od układania planów i harmonogramów wydarzeń w OKN.
Magda Kotula – młodsza stażem specjalistka od układania planów i harmonogramów wydarzeń w OKN.

15.01, godz. 11:00-12:00
„Zimowa kraina w słoiku” – warsztaty online (na żywo)

Do warsztatów należy się przygotować – z domowej spiżarni wyjadamy dżemy i konfitury ze słojów, a przynajmniej z jednego. Z pustym szklanym, koniecznie przezroczystym (!) naczyniem, zasiadamy przed komputerem, objedzeni konfiturą i  gotowi do działania!

Podczas warsztatów, przy użyciu różnych materiałów, wykonacie a następnie umieścicie w słoju kompozycję, która (dzięki radości płynącej z twórczego działania) przeobrazi się w baśniową krainę zaklętą w szkle.

Prowadzenie:
Gosia Hajto, która w słojach na zimę gromadzi kreatywność i pomysły.
Magda Kotula, która kreatywnością nie gardzi, ale w słoikach preferuje kiszonki od mamy.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Wszystkie warsztaty transmitowane będą na żywo na Facebooku ARTzony - KLIKNIJ TUTAJ oraz Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa - KLIKNIJ TUTAJ.

Do każdych warsztatów zostały opracowane SZTUKOboxy, zawierające zestaw niezbędnych materiałów do poszczególnych zajęć. Cena pojedynczego  SZTUKOboxu: 10 zł (respektujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+, KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem).

Na SZTUKOboxy obowiązują zapisy: m.kotula@okn.edu.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

Ilość SZTUKOboxów jest ograniczona:
- „Robimy eko gry domowe”: 15 szt.
- „Rodzinne warsztaty szycia - PANDA”: 12 szt.
- „Kalendarze z natury”: 15 szt.
- „Zimowa kraina w słoiku”: 15 szt.

Sztukoboxy należy odebrać (tyko po wcześniejszym potwierdzeniu rezerwacji ze strony Organizatora) w ARTzonie, os. Górali 4:
- SZTUKOboxy na warsztaty 7.01 oraz 8.01 - odbiór tylko i wyłącznie: 4.01 w godz. 8:30-18:00 lub 5.01 w godz. 8:30-17:00
- SZTUKOboxy na warsztaty 13.01 oraz 15.01 - odbiór tylko i wyłącznie: 11.01 w godz. 8:30-18:00 lub 12.01 w godz. 8:30-17:00

Płatność na miejscu gotówką, kartą lub blikiem.

Kontakt i zapisy: Magdalena Kotula / m.kotula@okn.edu.pl.

• Organizator O RETY! FERIE WCHODZĄ W INTERNETY! Warsztaty feryjne dla dzieci