O ludziach, bogach i herosach. Mity Greków i Rzymian – lekcja biblioteczna dla dzieci 21 LipiecLip 2020 12:00os. Złotego Wieku 14, Kraków
Dla dzieciLiteratura

21 lipca 2020 r., godz. 12:00
Biblioteka Klubu Kuźnia, os Złotego Wieku 14

Antyczni Grecy przekazali ludzkości nie tylko wiekopomne dzieła sztuki, literatury i filozofii, ale stworzyli również najpiękniejszą mitologię świata starożytnego. Mitologia grecka nie jest wprawdzie równoznaczna z religią, ale jest jej nieodrodnym dzieckiem, zrodziły ją bowiem wierzenia i wyobrażenia religijne ludów zamieszkujących Grecję w morkach dziejów przedhistorycznych. Na kanwie tych wierzeń dopiero tworzyła bujna i bogata fantazja Greka owe przedziwne opowieści i baśnie, które i dziś zachwycają nas swoją barwnością i pięknem. Dlatego też, aby zrozumieć charakter mitologii greckiej, jak zresztą mitologii każdego innego narodu, należy sięgnąć do korzeni, z których wyrosły wszelkie kulty i wierzenia.

Prowadzenie: Barbara Cygan

Biblioteka Klubu Kuźnia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Złotego Wieku 14, Kraków