fbpx

O Baranku niewinny… Wielki Post w średniowiecznym Krakowie. Koncerty Mistrzejowickie

O Baranku niewinny… Wielki Post w średniowiecznym Krakowie. Koncerty Mistrzejowickie 27 MarzecMar 2022 18:00os. Tysiąclecia 86, Kraków

27 marca 2022 r., godz. 18:00.
Kościół pw. Św. M.M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86, Kraków.

Wstęp wolny. 

Koncerty  Mistrzejowickie po długiej przerwie wracają na żywo! Zapraszamy na koncert „O Baranku niewinny… Wielki Post w średniowiecznym Krakowie” w wykonaniu Zespołu Flores Rosarum.  Wydarzenie poprowadzi dr hab. Maciej Jabłoński. W programie konkursu fragmenty Ciemnych Jutrzni z Katedry wawelskiej oraz improwizacje ze zbiorów ss. Benedyktynek ze Staniątek i Sandomierza.

Zespół Flores Rosarum w składzie:
- Susi Ferfoglia (kierownictwo artystyczne),
- Adrianna Bujak-Cyran,
- Maria Klich,
- Liliana Pociecha,
- Anita Pyrek-Nąckiewicz,
- Katarzyna Śmiałkowska,
- Katarzyna Wiwer,
- Maria Klich - lira korbowa,
- Justyna Grabowska - wirginał/portatyw.

Zespół wokalny Flores Rosarum powstał w 2007 roku. Założycielką zespołu jest dr hab. s. Susi Ferfoglia – wykładowczyni w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej im. ks. kard. F. Macharskiego w Krakowie oraz w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie prowadzi klasę organów, oraz zajęcia z historii i praktyki chorału gregoriańskiego. Od roku akademickiego 2016/17 jest kierownikiem Studiów Podyplomowych z Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Zespół zafascynowany jest muzyką św. Hildegardy z Bingen, której dzieła stały się od samego początku jednym z uprzywilejowanych repertuarów grupy śpiewaczek. Interpretacja i propagowanie muzyki tej niezwykłej Świętej z nad Renu stała się elementem charakterystycznym, dzięki któremu zespół stał się rozpoznawalny w całej Polsce.

Członkinie zespołu prowadzą ożywioną działalność artystyczną oraz naukowo-badawczą, co pozwala każdy projekt zacząć od zgłębiania rękopisu zawierającego wykonywane śpiewy. Poznanie średniowiecznych notacji oraz rozumienie kontekstów liturgicznych, historycznych oraz społecznych, w których powstały dane śpiewy, otwiera drogę interpretacji, która pragnie zostać wierna temu, co się znajduje w danym rękopisie. Oprócz intensywnej działalności koncertowej zespół angażuje się w inicjatywy propagujące wykonawstwo śpiewu gregoriańskiego w optyce semiologicznej także w ramach liturgii.

Koncerty Mistrzejowickie to projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, dzięki życzliwości Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego i pomocy Rady Dzielnicy XV. Koncerty odbywają się w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej, sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej i tworzą możliwość bezpłatnego udziału w wartościowych i znaczących wydarzeniach.

Podczas koncertu obowiązuje nakaz zakrywania maseczkami nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 641 68 75
klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.okn.edu.pl
fb.com/KlubKuzniaOKN

  • Organizator O Baranku niewinny… Wielki Post w średniowiecznym Krakowie. Koncerty Mistrzejowickie
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Kościół pw. Św. M.M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86, Kraków

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org