NOWOHUCKIE (PO)SZLAKI – rodzinna samoobsługowa gra miejska

NOWOHUCKIE (PO)SZLAKI – rodzinna samoobsługowa gra miejska 23 ListopadLis 2020 - 29 ListopadLis 2020Nowa Huta
Dla dorosłychDla dzieci

23-29 listopada 2020 r.
Nowa Huta

Zapraszamy rodziny z dziećmi/ dzieci wraz z opiekunami do wspólnego przeszukiwania i przetrząsania przestrzeni miejskiej.

Nowa Huta – labirynty ścieżek, zakamarki uliczek, skryte zakątki i nieodkryte obszary.
Zapraszamy rodzinne drużyny, do udziału w samoobsługowej grze miejskiej, podczas której będziemy przemierzać – jak sama nazwa gry wskazuje – nowohuckie szlaki.

Poruszać się będziemy pieszo, ale za to po czasie i przestrzeni Dzielnicy XVIII. Brnąc w gąszczu chodników i alejek, wzdłuż, wszerz i po skosie, kręcąc ósemki i przemykając wśród nieświadomych toczącej się gry mieszkańców – spróbujemy stawiać czoła zagadkom, szaradom i łamigłówkom. Tropy wyznaczać będą rzeźby, inskrypcje, detale architektoniczne i … więcej nie możemy zdradzić.

Wyzwania liczne i nielekkie, dlatego współpraca dzieci i dorosłych będzie nieodzowna!
Wasz trud zostanie jednak doceniony! Oprócz niewątpliwej satysfakcji (płynącej ze spędzania rodzinne czasu offline), sławy i chwały - drużynom, które prześlą do nas rozwiązane karty gry, nadamy (poświadczony certyfikatem!) tytuł: „Eksploratorów nowohuckich szlaków”. Tytuł ten oczywiście nadawany jest dożywotnio – podobnie jak np. tytuły cesarz i profesor.

Zatem drużyny! Harce czas zacząć! Ruszamy na szlak!

- „Nowohuckie (PO)SZLAKI” to samoobsługowa, rodzinna gra miejska. Samoobsługowa, ponieważ Uczestnicy pobierają ze strony internetowej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida kartę gry do samodzielnego rozwiązywania w terenie - w dogodnym dla siebie terminie i czasie;
- chętni mogą otrzymać certyfikat (w wersji elektronicznej) potwierdzający udział w grze oraz nadanie tytułu „Eksploratora nowohuckich szlakach”, w tym celu prosimy o przesłanie rozwiązań z karty gry do 30 XI 2020: m.kotula@okn.edu.pl
- czas przejścia trasy to około 1,5h;
- wybierając się w trasę gry prosimy pamiętać o maseczkach.

Wydarzenie odbywać się będzie w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie https://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w spotkaniu oznacza ich akceptację.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida